The Athletic: transfer Frenkiego de Jonga do Man Utd jest kwestią czasu

The Athletic Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Laurie Whitwell z The Athletic donosi, że Manchester United oraz Barcelonę od porozumienia w sprawie transferu Frenkiego de Jonga aktualnie dzieli tylko kilkanaście milionów euro. “Duma Katalonii” ma być nieugięta w negocjacjach i nadal żąda 80 mln euro za swojego podopiecznego.

Dotychczasowe doniesienia portalu ESPN sugerowały, że nowy dyrektor generalny Manchesteru United Richard Arnold nie ma brać udziału w negocjacjach transferowych oraz nie podejmuje decyzji w tych kwestiach. Informacje te potwierdził Laurie Whitwell z The Athletic, który ujawnił, że Arnold oraz Joel Glazer nie biorą udziału w negocjacjach związanych z transferem Frenkiego de Jonga.

Według źródeł brytyjskiego portalu na chwilę obecną od porozumienia Manchester United oraz Barcelonę dzieli 10-15 mln euro, które miałby znaleźć się w kwocie gwarantowanej transferu. Zespołowi ds. negocjacji ma przewodzić dyrektor sportowy John Murtough.

Dodatkowo źródła The Athletic twierdzą, że ostatecznie De Jong zostanie zawodnikiem Manchesteru United, a finalizacja transferu jest kwestią czasu. Holender ma być głównym celem transferowym nowego szkoleniowca pierwszego zespołu Erika ten Haga.

Były szkoleniowiec Ajaxu ma nie być zadowolony z przedłużających się negocjacji. Jednakże Holender rozumie ograniczenia budżetowe klubu, które spowalniają cały proces.

Wczoraj (17 czerwca) potwierdzono, że Yves Bissouma został graczem Tottenhamu. Zdaniem The Athletic Manchester United na początku tego tygodnia miał skontaktować się z obozem pomocnika, lecz nigdy nie był poważnym kandydatem do jego zakontraktowania.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze