Jaap Stam: Ten Hag, aby odnieść sukces, musi mieć odpowiednich piłkarzy

The Guardian Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Przed Erikiem ten Hagiem stoi bardzo trudne zadanie, któremu nie sprostali już tacy menedżerowie jak Jose Mourinho czy Louis van Gaal. Holender będzie chciał przywrócić Manchester United na właściwe, zwycięskie tory, a według byłego piłkarza “Czerwonych Diabłów” – Jaapa Stama uda się to, tylko jeśli dostanie odpowiednie wsparcie. 

Manchester United wciąż nie dokonał żadnego wzmocnienia, co może niepokoić przede wszystkim Erika ten Haga. Szkoleniowiec musi sobie zdawać sprawę, że kadra, jaką obecnie dysponuje, nie pozwoli mu osiągnąć oczekiwanych sukcesów. Podobnie uważa Jaap Stam, który podkreśla, że umiejętność odpowiedniej selekcji zawodników jest kluczowa.

– Wszyscy zdajemy sobie sprawę co potrafi Erik ten Hag i czego dokonał w Holandii. Oczywiście będzie potrzebował różnych rzeczy, które mu pomogą, na przykład odpowiednich graczy czy personelu – stwierdził Stam na łamach The Guardian.

– W Holandii zawsze powtarzamy, że każdy zawodnik, na każdej pozycji musi umieć grać w piłkę. Środkowy obrońca musi dryblować, być dodatkowym pomocnikiem, aby dobrze wyprowadzić akcję. Staramy się edukować graczy, aby byli wszechstronni – dodał

– Jedną z cech Sir Alexa Fergusona była umiejętność pozyskiwania graczy z odpowiednimi umiejętnościami. Potrafili oni świetnie grać na swoich pozycjach. Jeśli piłkarze są zgrani, wtedy masz szansę na bardzo dobry wynik. Właściwi zawodnicy na właściwe pozycje – zakończył.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze