Ryan Giggs zrezygnował z posady selekcjonera reprezentacji Walii

The Athletic Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Ryan Giggs postanowił oficjalnie zrezygnować z posady selekcjonera reprezentacji Walii. Drużynę przejął w listopadzie 2020 roku Rob Page, po tym jak były skrzydłowy Manchesteru United został aresztowany.

Oto oficjalny komunikat:

„Po długim namyśle rezygnuję z posady selekcjonera męskiej reprezentacji Walii z natychmiastowym efektem. Praca dla mojego kraju była honorem i przywilejem, ale prawem reprezentacji, sztabu szkoleniowego i samych zawodników przygotowujących się do turnieju jest jasność i brak spekulacji związanych z ich głównym szkoleniowcem.

Jak już zostało przekazane, nie przyznałem się do oskarżeń wystosowanych wobec mnie w Sądzie Koronnym w Manchesterze. Jestem pewny przebiegu postępowania sądowego, miałem jednak nadzieję, że szybsze rozwiązanie tej sprawy pozwoli mi na kontynuowanie moich obowiązków selekcjonerskich.

Jednak z niczyjej winy, sprawa została opóźniona. Nie chcę, aby przygotowania zespołu do Mistrzostw Świata zostały dotknięte, zdestabilizowane lub zagrożone w jakikolwiek sposób przez sytuację związaną z tą sprawą.”

Ryan Giggs, który został selekcjonerem Walii w styczniu 2018 roku, stwierdził, że w późniejszym czasie planuje powrót do pracy menedżera. Prowadzona przez niego Walia wygrała 12, zremisowała 5 i przegrała 8 z 25 spotkań, które udało mu się poprowadzić.

W kwietniu Giggs nie przyznał się do napaści na dwie kobiety i kontrolowania lub przymuszania. W sierpniu czeka go w związku z tym proces w Sądzie Koronnym w Manchesterze.

48-latek nie przyznał się do wyżej wymienionych oskarżeń w stosunku do swojej byłej partnerki Kate Greville w okresie pomiędzy grudniem 2017 a listopadem 2020 roku. Giggs nie przyznał się również do ataku na Kate Greville, w wyniku którego miało u niej dojść do rzeczywistego uszkodzenia ciała, a także ataku na jej młodszą siostrę, Emmę Greville, w jego domu w Worsley, 1 listopada 2020 roku.

Od momentu aresztowania nie poprowadził już reprezentacji Walii. W czasie jego nieobecności drużynę przejął Rob Page, któremu udało się zapewnić kwalifikację do Mistrzostw Świata w Katarze. Walia pokonała Ukrainę 1:0 i weźmie udział w tym turnieju pierwszy raz od 1958 roku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze