Fabrizio Romano: Kalvin Phillips przejdzie do Manchesteru City

Twitter Koss Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Jeśli byli jeszcze jacyś kibice Manchesteru United, którzy liczyli na to, że pomocnik Leeds wzmocni “Czerwone Diabły”, to czas porzucić nadzieję. Padło słynne “Here we go” od Fabrizio Romano, który przekonuje, że Anglik od najbliższego sezonu będzie grał pod wodzą Pepa Guardioli.

Jak podaje włoski dziennikarz, pomocnik osiągnął porozumienie z Manchesterem City co do warunków swojej umowy. Miał on odrzucić oferty z wszystkich innych klubów, ponieważ motywowała go chęć współpracy z Pepem Guardiolą.

Manchester City zapłaci za pomocnika 42 miliony funtów. Po spełnieniu dodatkowych warunków, kwota transferu może wzrosnąć do 50 milionów. Romano powołał się również na Davida Ornsteina, wedle którego Leeds United także zaakceptowało już ofertę za swojego gracza.

Przypomnijmy, że angielski pomocnik był łączony z Manchesterem United. Przeszkodą okazała się niechęć samego Kalvina Phillipsa do urażenia kibiców Leeds. “Pawie” to jeden z największych rywali “Czerwonych Diabłów” i taki transfer z całą pewnością sprawiłby, że Anglik nie byłby mile widziany na Elland Road.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze