Policja Hrabstwa Greater Manchester: aresztowany 20-latek pozostanie na wolności za kaucją

Policja Hrabstwa Greater Manchester Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Policja Hrabstwa Greater Manchester postanowiła wydać oświadczenie w sprawie trwającego procesu 20-letniego mężczyzny. W ostatnich dniach sąd zdecydował na rozprawie, że pozostanie on na wolności za kaucją.

W poprzednim tygodniu BBC oraz “Daily Mail” informowały, że 22 lub 23 czerwca 2022 roku odbędzie się kolejna rozprawa Manchesteru United Masona Greenwooda w sprawie wydłużenia jego pobytu na wolności za kaucją. Napastnik został zatrzymany pod zarzutem przemocy fizycznej, przymuszania do odbycia stosunku seksualnego oraz grożenia śmiercią byłej partnerce.

Sprawa została nagłośniona przez byłą partnerkę zawodnika w mediach społecznościowa, co od razu poskutkowało wszczęciem dochodzenia przez lokalne służby. Klub z Old Trafford postanowił nie wspierać prawnie swojego wychowanka i od razu zawiesił go.

W godzinach obiadowych 24 czerwca Policja Hrabstwa Greater Manchester postanowiła wydać oświadczenie w sprawie toczącego się dochodzenia. Potwierdzili oni, że podejrzany pozostanie na wolności za kaucją.

– 20-letni mężczyzna aresztowany 30 stycznia 2022 roku pod zarzutem gwałtu, napaści oraz grożenia śmiercią w rezultacie wczorajszej rozprawy pozostanie na wolności za kaucją. Wprowadzenie kaucji nie ma wpływu na postępy w trwającym dochodzeniu, więc Policja Hrabstwa Greater Manchester nie będzie udzielać dalszych informacji w tej sprawie, dopóki podejrzany nie zostanie oczyszczony z zarzutów lub oskarżony.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze