„The Mirror”: Man Utd poinformował Cristiano Ronaldo, że nie zgodzi się na jego odejście

The Mirror Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarz „The Mirror” Simon Mullock postanowił ujawnić najnowsze wieści związane z działalnością Manchesteru United. „Czerwone Diabły” miały być niezadowolone z ostatnich informacji, które wiązały Cristiano Ronaldo z innymi klubami.

W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się z medialnych doniesień, że klub z Old Trafford zainteresowany jest usługami Lisandro Martineza z Ajaxu. Zdaniem Simona Mullocka z „The Mirror” Manchester United oraz Arsenal podczas ostatniego spotkania z obozem gracza miały zostać poinformowane, że sprowadzenie defensora będzie kosztować około 42 miliony funtów. 

Przedstawiciele zawodnika spotkali się z wymienionymi klubami w Londynie. Na chwilę obecną Arsenal przedstawił ofertę, która wyniosła około 25 mln funtów, lecz została ona odrzucona. W międzyczasie Manchester United zastanawia się nad złożeniem oferty nieco wyższej – około 30 mln funtów.

Sam Martinez ma być chętny na przenosiny do klubu z angielskiej ekstraklasy. Gracz ma marzyć o grze w Premier League, więc w tym aspekcie nie będzie problemu z realizacją transferu.

Tymczasem holenderskie źródła dziennikarza podają, że Erik ten Hag ma być zaskoczony impasem i problemami w sprawie sprowadzania nowych zawodników. Szkoleniowiec nie rozumie braku większej motywacji w tych kwestiach, szczególnie po odejściu z klubu Paula Pogby, Juana Maty, Nemanji Maticia oraz Jessego Lingarda.

W ostatnich dniach pojawiały się również doniesienia o możliwym odejściu Cristiano Ronaldo. Zawodnik miał zostać zaoferowany Chelsea oraz Bayernowi Monachium, lecz według Mullocka Manchester United wprost miał zakomunikować zawodnikowi, że nie zgodzi się na jego odejście.

Aktualnie Portugalczyk ma znajdować się w planach Ten Haga na następny sezon. Jednak ostatnie doniesienia nie spodobały się władzom klubu, które miały być „wkurzone” faktem, że agent zawodnika spotkał się z nowym właścicielem Chelsea Toddem Boehly.

Ten Hag miał wprowadzić pewne zmiany również w ośrodkach treningowych w Carrington. Nowy menedżer nakazał skrócić trawę na boiskach treningowych do 15 mm ze względu na chęć nauczenia graczy konkretnego rodzaju podań.

Pierwsze dni kadencji Holendra na Old Trafford mają być związane z przeprowadzeniem serii testów w celu ocenienia kondycji graczy pierwszego zespołu. Później zawodnicy będą trenować pod jego batutą na dwóch sesjach treningowych każdego dnia.

W trakcie wspomnianych sesji Ten Hag chce postawić na zajęcia związane z utrzymywaniem się przy piłce oraz doskonaleniu podań. Holender ma twierdzić, że poprawi to nie tylko technikę jego podopiecznych, lecz również ich kondycję.

Źródło „The Mirror”: – Ten Hag chce skupić się na rozwinięciu inteligencji boiskowej u zawodników. Gracze United będą dużo biegać, lecz nie będzie to tylko bezsensowne bieganie. Będą biegać z piłką przy nodze.

Według dziennikarza w ostatnich latach zawodnikom w klubowej stołówce zezwalano na jedzenie dowolnych posiłków, jeśli mieli na to ochotę. Pozostali gracze otrzymywali zgodę, aby po treningu udać się na siłownię lub wrócić do domu.

Te aspekty funkcjonowania zespołu również mają ulec zmianie za kadencji Holendra. Podobnie, jak za sir Alexa Fergusona wszyscy gracze mają wspólnie udawać się na posiłek po zakończonym treningu. Ten Hag ma twierdzić, że taka praktyka pozytywnie wpłynie na budowanie ducha zespołu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze