ajax.nl

Fabrizio Romano: Antony naciska na negocjacje ws. transferu do Man Utd

Fabrizio Romano, The United Stand Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarz Fabrizio Romano postanowił podzielić się nowymi informacjami związanymi z Manchesterem United na kanale The United Stand. Według Włocha skrzydłowy Ajaxu Antony ma naciskać na negocjacje w sprawie jego przenosin na Old Trafford.

“Transferowy guru piłkarski” znany również jako Fabrizio Romano został zaproszony przez Marka Goldbridge’a do najnowszego odcinka na kanale The United Stand w serwisie You Tube. Włoski dziennikarz opowiedział o najnowszych posunięciach klubu z czerwonej strony Manchesteru na rynku transferowym.

Zdaniem Włocha jeden z celów transferowych “Czerwonych Diabłów”, Antony ma naciskać w sprawie rozpoczęcia negocjacji związanych z jego przenosinami na Old Trafford. Jego aktualny klub Ajax nie zamierza akceptować oferty wynoszącej 40 mln euro. Holenderski klub ma żądać około 80 mln za swojego skrzydłowego.

Fabrizio Romano: – Antony chce jak najszybciej przejść do Manchesteru United. Wysyła pozytywne wibracje w stronę tego klubu, a sam Man Utd również go chce.

Innym celem transferowym “Czerwonych Diabłów” jest Frenkie de Jong, który aktualnie reprezentuje barwy Barcelony. Ostatnio media donosiły, że kluby są coraz bliżej porozumienia. Pomocnik ma być kluczowym elementem przebudowy zespołu za kadencji Erika ten Haga.

Doniesienia Romano sugerują, że pomiędzy Barceloną a Manchesterem United ma panować pozytywna atmosfera, co ma przekładać się na postępy w negocjacjach. Ostatnia oferta “Czerwonych Diabłów” miała wynieść 65 mln euro. Klub z Old Trafford zdaje sobie sprawę z sytuacji w Barcelonie. W przypadku upadku negocjacji tygodniówka De Jonga skomplikuje wszystko w hiszpańskim klubie.

Ramy czasowe związane z finalizacją transferu pozostają kwestią otwartą. Manchester United oraz Barcelona mają aktualnie omawiać warunki i strukturę transferu, oraz ewentualne bonusy. Jednak pozostaje jeszcze sam zawodnik, który przebywa jeszcze na wakacjach.

Fabrizio Romano: – Wydaje mi się, że kluby są coraz bliżej porozumienia w sprawie transferu De Jonga. Według mnie od samego początku kluby czuły, że w końcu dojdą do porozumienia. Rozmawiają ze sobą od 1 czerwca.

Przeczytaj również:  Sky Sports: Sasa Kalajdzić chce dołączyć do Man Utd

W ostatnich dniach media donosiły, że Cristiano Ronaldo został zaoferowany największym markom w światowej piłce. Romano, postanowił się wypowiedzieć również w tej kwestii.

Fabrizio Romano: – Brak transferów oraz odejście Cristiano Ronaldo byłoby ogromną katastrofą dla tego klubu. Nie potrafię nawet tego sobie wyobrazić. Wydaje mi się, że United stara się jak najszybciej zakończyć trwające negocjacje.

– Jorge Mendes nie spotykał się z klubami głównie ze względu na sytuację Ronaldo. Aktualnie szuka opcji dla wielu swoich podopiecznych, a sam Ronaldo mógł być po prostu częścią tych rozmów. Mendes nie zamierza jeździć po Europie, aby sprzedać Ronaldo.

– Wydaje mi się, że jest to zarazem wiadomość od samego Cristiano. On chce widzieć ambicje Manchesteru United. On chce widzieć ruchy United na rynku transferowym, chce zobaczyć klub, który jest gotowy na zbudowanie czegoś wyjątkowego.

Natomiast jeśli chodzi o pozostałe cele Manchesteru United, to zdaniem Romano ten klub nadal pozostaje faworytem w sprawie pozyskania Christiana Eriksena. Zawodnik ma podjąć ostateczną decyzję w tym tygodniu.

Tymczasem Pau Torres nadal ma pozostawać na szczytach list życzeń większości klubów z Premier League. Inni kandydaci w kwestii wzmocnienia środka obrony “Czerwonych Diabłów” – Jurrien Timber oraz Lisandro Martinez zostali wycenieni przez Ajax na 50 mln euro.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze