Manchester United rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

Twitter Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United otworzył bramy do nowego początku. Klucznikiem tym razem okazał się Erik ten Hag. “Czerwone Diabły” w poniedziałek po raz pierwszy wybiegły na boisko treningowe pod okiem nowego szkoleniowca.

Erik ten Hag w poniedziałek oficjalnie rozpoczął swoją pracę w Manchesterze United. Holender o 8 rano przybył do ośrodka treningowego w Carrington, oczekując na przybycie pierwszej grupy piłkarzy.

Większość zawodników pierwszego zespołu będzie niedostępna z powodu udziału w czerwcowych meczach reprezentacyjnych. Na płycie treningowej nie zabrakło jednak głośnych nazwisk. Wśród nich David De Gea, Victor Lindelof, Anthony Martial, Marcus Rashford, Jadon Sancho, Luke Shaw i Donny van de Beek.

Pierwsza sesja treningowa pod okiem Ten Haga rozpoczęła się po południu. Najpierw na graczy czekały testy medyczne, zgodnie z rutynową procedurą. Przed wyjściem na trawę trenowali również na siłowni.

Nie zabrakło indywidualnych spotkań z piłkarzami oraz przemówienia przed całą grupą. Ten Hag wygłosił kilkuminutowy monolog, przedstawiając się swoich nowym podopiecznym. Towarzyszyli mu asystenci: Mitchell van der Gaag oraz Steve McClaren, którzy dobrze zna ośrodek treningowy w Carrington.

Trening trwał ponad dwie godziny. Przez większość czasu piłkarze trenowali z piłką. Przeplatały się także ćwiczenia biegowe.

Do doświadczonych kolegów dołączyli również zawodnicy z młodzieżówki: Alejandro Garnacho, Alvaro Fernandez, Zidane Iqbal, Charlie Savage, Shola Shoretire i Charlie Wellens.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze