Sky Sports: Piłkarze chwalą początek obozu przygotowawczego. “Treningi są intensywne nie tylko dla ciała, ale też umysłu”

Sky Sports Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Piłkarze Manchesteru United są zachwyceni pierwszymi dniami pod wodzą Erika ten Haga. Tak donosi Melissa Reddy ze Sky Sports, która dotarła do ciekawych informacji.

Dziennikarka Sky Sports dotarła do źródeł, które przekazały kilka informacji z boiska treningowego. “Czerwone Diabły” trenują pod okiem nowego szkoleniowca od trzech dni. Jeden ze starszych piłkarzy miał stwierdzić, że treningi z Ten Hagiem są bardzo intensywne – nie tylko dla ciała, ale również umysłów zawodników. Holender wymaga od swoich graczy ciągłego analizowania sytuacji na boisku.

Wielu piłkarzy zauważyło, że Ten Hag poświęca wiele czasu ćwiczeniom z piłką przy nodze. To duża różnica w porównaniu z tym, co działo się za kadencji Ralfa Rangnicka.

Wówczas Chris Armas, który był odpowiedzialny za prowadzenie sesji treningowych, kazał zawodnikom trenować bez futbolówki. Niemiecki szkoleniowiec miał obsesję na punkcie pracy w defensywie i tego, jak zarządzać meczem, gdy rywal znajduje się w posiadaniu piłki.

Tym razem za wszystkie ćwiczenia odpowiada menedżer. To dla zawodników nowość, ponieważ wcześniej Ole Gunnar Solskjaer wyłącznie obserwował ćwiczenia zaaranżowane przez Michaela Carricka, Kierana McKennę oraz Mike’a Phelana.

Erik ten Hag jest zdeterminowany, aby jego piłkarze czuli się swobodnie z piłką przy nodze i podejmowali decyzje bez zawahania. Gdy podczas treningu jakieś polecenie nie zostanie wykonane prawidłowo, sam pokazuje piłkarzom, jak powinni się zachować.

Zgodnie z doniesieniami najczęstszym hasłem, które pada na treningach jest: “To nie było wystarczająco dobre. Daj z siebie wszystko!”. Holenderski menedżer zachęca swoich zawodników, aby nie odpuszczali na treningach, co jego zdaniem przełoży się na sukces. Sam jest podobno bardzo zadowolony z tego, jak jego nowi podopieczni przystosowują się do jego metod i wymagań.

Jednym z kluczowych piłkarzy, którzy są bardzo zadowoleni, jest David de Gea. Hiszpański golkiper podobno powtarza sztabowi szkoleniowemu, że podoba mu się nowa dyscyplina, standardy i klarowne pomysły Erika ten Haga.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze