The Athletic: Chelsea rozważa transfer Cristiano Ronaldo

The Athletic Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Po tym, jak Cristiano Ronaldo poinformował Manchester United, że chciałby latem zmienić klub, swoje zainteresowanie wyraziła Chelsea. “Czerwone Diabły” utrzymują, że Portugalczyk nie jest na sprzedaż i chcieliby, aby wypełnił on swój kontrakt do 2023 roku.

37-latek jednak miał dać jasno do zrozumienia, że chce on opuścić klub. W poniedziałek nie powrócił on do treningów, jako powód podając przyczyny rodzinne. The Athletic pisało już w zeszłym miesiącu o spotkaniu pomiędzy współwłaścicielem Chelsea Toddem Boehly’em oraz Jorge Mendesem, który reprezentuje Cristiano Ronaldo. Potencjalny transfer miał być jednym z tematów.

Uważa się, że wyżej wspomniana dwójka kontynuowała rozmowy na ten temat, ponieważ Boehly oraz jego współpracownik Behdad Eghbali mają być zaintrygowani możliwością pozyskania takiej gwiazdy. Wiele czynników zadecyduje jednak o tym czy Chelsea faktycznie zdecyduje się na takich ruch. Finanse raczej nie będą tutaj problemem, ale może się nim okazać na przykład wola Thomasa Tuchela.

Niemiecki szkoleniowiec od dawna podziwia Ronaldo, jednak decyzja o transferze musiałaby zostać poprzedzona zgodą trenera i rozmową pomiędzy tą dwójką, aby ustalić, jak Portugalczyk miałby się wpasować w system Chelsea. Nie wiadomo także czy Manchester United zmieni swoją decyzję i czy będzie chciał wzmacniać bezpośredniego rywala.

Ta wizja nie została jednak wykluczona przez władze na Stamford Bridge i mają oni monitorować sytuację.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze