manutd.com

Oficjalnie: Tyrell Malacia graczem Manchesteru United

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United poinformował o sfinalizowaniu pierwszej letniej transakcji. Debiutanckim transferem Erika ten Haga został Tyrell Malacia, który dotychczas reprezentował barwy Feyenoordu. Holender związał się z klubem kontraktem do 2026 roku z opcją przedłużenia o sezon.

Defensor reprezentacji Holandii w swojej seniorskiej karierze zaliczył 136 występów w barwach Feyenoordu, którego jest wychowankiem. 22-latek reprezentował holenderski klub od zespołu U16 klubowej akademii oraz zaliczył 5 występów w kadrze narodowej.

Tyrell Malacia: – Dołączenie do Manchesteru United jest czymś niezwykłym. Jest to dla mnie nowy rozdział, nowa liga, nowi koledzy z zespołu oraz możliwość współpracy z niesamowitym szkoleniowcem, który poprowadzi zespół w tym sezonie.

– Znam go z czasów mierzenia się z jego podopiecznymi w Eredivisie, znam jego wymogi względem graczy.

– Wiem, że nadal jestem młodym zawodnikiem i mogę się jeszcze rozwinąć. Obiecuję fanom United, że postaram się dać z siebie wszystko na boisku w koszulce tego klubu. Do końca życia pozostanę wdzięczny Feyenoordowi za to, co dał mi oraz mojej rodzinie.

– Nie byłoby to możliwe bez jego pomocy. Teraz jestem skupiony na mojej przyszłości w Manchesterze United. Chcę pomóc tej drużynie osiągać sukcesy.

Dyrektor sportowy Manchesteru United, John Murtough: – Tyrell jest ekscytującym młodym zawodnikiem, który ma już wiele doświadczenia w seniorskiej piłce. Zaliczył pięć sezonów w Eredivisie, doszedł do finału europejskiego pucharu oraz zadebiutował w barwach seniorskiej kadry narodowej.

– Nie możemy się już doczekać jego dalszego rozwoju pod okiem Erika ten Haga oraz jego sztabu szkoleniowego.

– W imieniu wszystkich chcę powitać Tyrella w klubie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze