manutd.com

Manchester United zaprezentował domowe koszulki na sezon 2022/23

manutd.com Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United postanowił oficjalnie zaprezentować domowe koszulki w sezonie 2022/23. Tym razem postanowiono powrócić do ikonicznych kołnierzyków, które po raz ostatni zawitały w zestawach “Czerwonych Diabłów” w 2015 roku, kiedy rozpoczęła się współpraca z Adidasem.

Koszulki na sezon 2022/23 zostały zaprojektowane z myślą, aby przypominały jedne z najbardziej ikonicznych strojów w historii klubu. W tym celu projekt koszulek zawiera biały stylowy kołnierz, który to również znajdował się w przeszłości na koszulkach klubowych.

W projekcie zastosowano Primegreen, co oznacza, że zostały w całości wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Dodatkowo zawierają one technologię HEAT.RDY, która zapewnia komfort oraz przewiew podczas noszenia. HEAT.RDY w głównej mierze odpowiada za regulowanie temperatury ciała poprzez przewiew oraz odprowadzanie potu.

Natomiast repliki koszulek domowych z sezonu 2022/23 dzięki firmie Adidas będą bardzo podobnie zaprojektowane w kwestiach nie tylko wizualnych, lecz również technologicznych. Użycie technologii AEROREADY – KEEP DRY zapewni takie same benefity jak w przypadku oficjalnych odpowiedników.

Wiele koszulek Manchesteru United w ciągu wielu lat zawierało kołnierzyk znany z koszulek polo. Biały kołnierz nawiązuję do dziedzictwa klubu oraz znanych byłych zawodników, którzy w przeszłości nosili podobne zestawy.

Dyrektor działu projektowego firmy Adidas, Inigo Turner: – Kołnierzyk na koszulkach jest po prostu synonimem Manchesteru United. Postawiony lub złożony odegrał rolę w wielu ważnych momentach dla tego klubu.

– Pracując z tak bogatą historią, chcieliśmy oddać hołd niektórym najbardziej ikonicznym koszulkom oraz zawodnikom. Jednocześnie chcemy ukazać esencję związaną z domem, która pokazuje silną tożsamość wizualną związaną z DNA klubu.

Bruno Fernandes – manutd.com
Marcus Rashford – manutd.com
Leah Galton – manutd.com
Jadon Sancho – manutd.com
Harry Maguire – manutd.com
Hannibal – manutd.com
Ella Toone – manutd.com

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze