Getty Images

Rio Ferdinand: na miejscu Cristiano Ronaldo też byłbym zirytowany

www.sportbible.com Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Przemawiając na swoim kanale FIVE na YouTube, Rio Ferdinand ujawnił, że nie tylko rozumie, dlaczego Ronaldo nie jest szczęśliwy w Manchesterze United, ale przekonuje, że czułby się tak samo, gdyby był na miejscu reprezentanta Portugalii.

– Oczywiście, że nie jest szczęśliwy! – powiedział Ferdinand. – Mówimy o Cristiano Ronaldo! Nie rozumiem, dlaczego ludzi tak bardzo dziwi, że piłkarz nie jest zadowolony z tego, jak sprawy mają się w Manchesterze United. Nie może być szczęśliwy – ja też nie byłbym!

Kontynuując, były obrońca Manchesteru United, który zaliczył 452 występy w klubie, stwierdził, że żaden piłkarz na tym poziomie, co Portugalczyk nie byłby zadowolony z obecnej sytuacji klubu z Old Trafford.

Ferdinand zwraca również uwagę, że Ronaldo jest przyzwyczajony do zdobywania najważniejszych trofeów. Jednak w związku z tym, że Manchester United nie zakwalifikował się do Ligi Mistrzów w zeszłym sezonie, Ronaldo nie może znowu powalczyć o triumf w najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywkach.

– Każdy, kto chce wygrywać mecze i trofea, każdy, kto jest przyzwyczajony do walki i rywalizacji co roku na szczycie tabeli, a potem nagle zmienia się jego sytuacja i nawet nie kwalifikuje się do Ligi Mistrzów… Po prostu nie możesz siedzieć i oczekiwać, że taki piłkarz będzie szczęśliwy.

– Nie jest zadowolony z utraty Ligi Mistrzów. Myślę, że on nie wie nawet, jak brzmi ścieżka dźwiękowa Ligi Europy! Kiedy puszczą ją na stadionie, będzie myślał: „Co ja tu robię?”

Z 934 występów w rozgrywkach klubowych Cristiano Ronaldo tylko dwa miały miejsce w Lidze Europy. Wówczas te rozgrywki były znane jako Puchar UEFA. Oba te spotkania miały miejsce podczas jego gry w Sportingu Lizbona w 2002 roku, co oznacza, że ​​pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki nie grał w tego rodzaju rozgrywkach od prawie dwóch dekad.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze