manutd.com

Erik ten Hag: młodzieżowcy muszą wypracować sobie miejsce w szatni

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag postanowił dać szansę zawodnikom klubowej akademii podczas trwającego tournée 2022. Nowy długoterminowy szkoleniowiec Manchesteru United chce się przekonać, czy utalentowana młodzież z Old Trafford jest w stanie mu zaimponować.

Kilku członków klubowej akademii znalazło się na 31-osobowej liście powołanych zawodników na tournée w ramach okresu przygotowawczego. Podczas presezonu podopieczni Ten Haga rozegrają swoje mecze w Tajlandii, Australii, Norwegii oraz Anglii.

Holenderski trener zdecydował się zabrać ze sobą w trasę międzynarodową Charliego Savage’a, Zidane’a Iqbala oraz Alejandro Garnacho. Powołano również graczy, którzy w ostatnich dniach wrócili do klubu z wypożyczeń – James Garner, Nathan Bishop, Matej Kovar, Ethan Laird, Facundo Pellistri oraz Amad.

Podczas jednej z transmisji na żywo na MUTV Erik ten Hag zdecydował się przemówić do młodzieży klubu z Old Trafford.

– Chcę widzieć, że czegoś się nauczyli. Oczekuję również, aby pokazali się z jak najlepszej strony, ponieważ na miejsce w piłce na tym poziomie musisz zasłużyć. Oznacza to, że musisz pracować każdego dnia, co wymaga określonego stylu życia. Oni muszą się do niego dostosować, ponieważ prawdopodobnie jeszcze go nie znają – mówił Erik ten Hag.

– Naprawdę nie mogę się już doczekać. Chcę się przekonać, czy są w stanie tego dokonać. Mam nadzieję, że jeden lub dwóch zawodników przebije się do seniorskiej kadry. Jeśli chcą wejść do tej szatni, to muszą wpierw na to zasłużyć.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze