Sky Sports

David Ornstein: Kyle Walker-Peters na celowniku Man Utd i Arsenalu

DeyZ Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United zaczyna rozglądać się na rynku transferowym za prawym obrońcą. Jednym z kandydatów do wzmocnienia tej pozycji może być Kyle Walker-Peters – informuje David Ornstein.

Na pytanie czy Aaron Wan-Bissaka lub Diogo Dalot są odpowiednimi piłkarzami na prawą obronę w Manchesterze United, każdy powinien sobie sam odpowiedzieć. Brytyjskie media podczas letniego okna transferowego wielokrotnie wspominały, że Erik ten Hag chciałby wzmocnić tę pozycję.

“Czerwone Diabły” powoli monitorują rynek w poszukiwaniu odpowiedniego kandydata. Jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy, David Ornstein, twierdzi, że na celowniku klubu z Old Trafford znalazł się piłkarz Southampton, Kyle Walker-Peters. Jeżeli Holender zdecyduje, że chce go mieć w swoich szeregach w tym sezonie, to Manchester United najprawdopodobniej po niego ruszy.

Anglika wiąże jeszcze trzyletnia umowa ze “Świętymi” i nie zapowiada się, by zdecydował się ją przedłużyć. Southampton stara się jednak zrobić wszystko, aby zatrzymać 25-letniego piłkarza. Piłkarzem interesuje się również Arsenal.

Co ciekawe, David Ornstein wspomniał, że wysoko ceniony przez Ralpha Hasenhuttla jest Brandon Williams. Wychowanek klubu z Old Trafford może powędrować do Southampton jeszcze w tym oknie transferowym. Gdyby Manchester United próbował sprowadzić Walkera-Petersa, to wtedy Williams prawdopodobnie stałby się częścią transakcji.

Prawy obrońca w poprzednim sezonie zaliczył 37 występów we wszystkich rozgrywkach. Zdobył dwa gole i zaliczył cztery asysty. Serwis Transfermarkt wycenia go na 22 miliony euro.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze