Donny van de Beek: znowu zacznę od zera w Manchesterze United

Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag przybył do klubu z otwartym umysłem. Podkreślił, że wszyscy w drużynie zaczynają z czystym kontem, ponieważ Manchester United stara się szybko zapomnieć o poprzednim sezonie.

Oznacza to, że miejsca w pierwszym składzie nie są z góry ustalone. To powinno zmotywować wielu graczy, którzy sezonu 2021/2022 nie mogą zaliczyć do udanych.

Jednym z nich był Donny van de Beek. Pomocnik był pomijany zarówno przez Ole Gunnara Solskjaera, jak i Ralfa Rangnicka. Ostatecznie piłkarz udał się na wypożyczenie do Evertonu. Były półfinalista Ligi Mistrzów znalazł się w środku walki o utrzymanie, jednak w końcu grał regularnie, zanim wypadł na dwa miesiące z powodu kontuzji uda.

Uznał, że będzie musiał zapracować na swoje miejsce w Manchesterze United, deklarując, że sprosta wyzwaniu. W rozmowie z „De Telegraaf” powiedział: – Znowu zacznę od zera w Manchesterze United.

– To może wydawać się smutne, ale uwielbiam to. Jeśli zaczniesz schodzić po drabinie, możesz zacząć wspinać się ponownie. Teraz ode mnie zależy, jak wysoko sięgnę. I postrzegam to jako wyzwanie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze