„MEN”: Manchester United podjął decyzję w sprawie przyszłości Mike’a Phelana

Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Mike Phelan nie był widoczny podczas sesji treningowych Erika ten Haga w okresie przygotowawczym. Klub miał odsunąć byłego piłkarza od pierwszego zespołu – informuje „MEN”.

„MEN” podaje również, że Manchester United wciąż prowadzi rozmowy z Phelanem na temat potencjalnej roli ambasadora. Byli gracze Bryan Robson, Denis Irwin, Andy Cole i Wes Brown są ambasadorami klubu obecnymi w Tajlandii podczas tournee. 

Phelan ponownie dołączył do Manchesteru United w grudniu 2018 roku, kiedy Ole Gunnar Solskjaer został mianowany tymczasowym menedżerem. W maju 2019 roku były zawodnik „Czerwonych Diabłów” został asystentem Norwega.

Trenerzy pierwszego zespołu Michael Carrick, Kieran McKenna i Martyn Pert odeszli w ciągu miesiąca po zwolnieniu Solskjaera w listopadzie ubiegłego roku, a Phelan był jedynym wysokiej rangi członkiem sztabu szkoleniowego, który pozostał na swoim stanowisku.

Mike Phelan grał w Manchesterze United w latach 1989-1994 i wrócił do klubu jako trener w 2000 roku. W 2001 roku dołączył do sztabu szkoleniowego sir Aleksa Fergusona, natomiast w 2008 roku zastąpił Carlosa Queiroza na stanowisku asystenta.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze