manutd.com

Oficjalnie: Andreas Pereira nowym graczem Fulham

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United poinformował, że Andreas Pereira w następnym sezonie nie będzie już zawodnikiem pierwszej drużyny. Brazylijczyk przeniósł się do Fulham na zasadzie transferu definitywnego.

Pomocnik dołączył do “Czerwonych Diabłów” w 2012 roku, a ostatni sezon spędził na wypożyczeniu we Flamengo. Teraz Pereira będzie reprezentować barwy zespołu prowadzonego przez Marco Silvę, który wypracował sobie w sezonie 2021/22 awans do Premier League.

Pereira zadebiutował w seniorskim zespole w sierpniu 2014 roku w meczu z MK Dons. Łącznie w koszulce Manchesteru United rozegrał on 75 spotkań we wszystkich rozgrywkach. W trakcie swojej przygody na Old Trafford czterokrotnie wpisał się na listę strzelców.

W sezonach 2018/19 i 2019/20 był on regularnym graczem pierwszej drużyny. Przez dwa sezony zaliczył on 62 mecze, co umożliwiło mu zdobycie nagrody na koniec sezonu. Pereira w sezonie 2018/19 otrzymał wyróżnienie za najlepszego gola sezonu w Manchesterze United.

W trakcie swojej kariery reprezentował on cztery kluby w ramach wypożyczenia, w tym Flamengo, które było jego ostatnim zespołem. Wcześniej udostępniany był Granadzie, Valencii oraz Lazio.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze