Harry Maguire - manutd.com

Oficjalnie: Harry Maguire pozostaje kapitanem pierwszej drużyny Manchesteru United

Marcin Polak Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Nowy menedżer Manchesteru United, Erik ten Hag, potwierdził, że Harry Maguire w nadchodzącym sezonie nadal będzie kapitanem pierwszego zespołu.

Reprezentant Anglii jest kapitanem klubu od stycznia 2020 roku. Rolę tę powierzył mu poprzedni menedżer Ole Gunnar Solskjaer. Po dymisji Norwega w październiku ubiegłego roku zdecydowano, że Ralf Rangnick poprowadzi pierwszą drużynę jako tymczasowy menedżer. Niemiec nie chciał zmieniać kapitana w połowie sezonu.

Nie minęło dużo czasu od przybycia Erika ten Haga tego lata, kiedy nowy menedżer został zapytany o preferowanego kandydata na stanowisko kapitana.

Doświadczony środkowy obrońca, który otrzymał opaskę wkrótce po transferze z Leicester City w 2019 roku, będzie ją również nosić w przyszłości, co potwierdził holenderski menedżer podczas poniedziałkowej konferencji prasowej przed meczem z Liverpoolem na stadionie Rajamangala w Bangkoku.

– Muszę poznać wszystkich piłkarzy, ale on [Maguire] jest uznanym kapitanem i osiągnął wiele sukcesów – powiedział Erik ten Hag.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze