fcbarcelona.com

The Athletic: delegacja Man Utd w Barcelonie negocjuje transfer De Jonga

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United wysłał delegację do Barcelony, aby negocjować transfer Frenkiego de Jonga – informują David Ornstein oraz Laurie Whitwell. 

Saga transferowa z udziałem holenderskiego pomocnika trwa, odkąd stery w Manchesterze United przejął Erik ten Hag. Od tamtej pory piłkarz Barcelony stał się celem numer jeden Manchesteru United.

Klub z Old Trafford próbuje przerwać impas w rozmowach z “Dumą Katalonii” i wysłał tam swoich przedstawicieli: Richarda Arnolda i Johna Murtougha, a więc dwóch najwyższej postawionych oficjeli z ramienia rodziny Glazerów.

Frenkie de Jong trafił do Barcelony w 2019 roku za 86 milionów funtów. Teraz Katalończycy chcieliby odzyskać tę kwotę. Holender zanotował na Camp Nou prawie 100 ligowych występów.

Sytuacja finansowa utytułowanego klubu oznacza, że przyszłość De Jonga zawisła na szali, choć on sam nie wyraża zbyt wielkich chęci do opuszczenia stolicy Katalonii. Może być jednak do tego zmuszony przez ostre cięcia pensji, na które nie chce się zgodzić.

Murtough i Arnold spotkali się z dyrektorem sportowym Barcelony, Mateu Alemanym i dyrektorem zarządzającym Rafaelem Yuste i doradcą sportowym Jordim Cruyffem – donosi z kolei Samuel Luckhurst z “Manchester Evening News”.

Całą sytuację uważnie śledzi hiszpański dziennikarz Gerard Romero. To podobno drugi raz, kiedy Arnold i Murtough osobiście udali się do Barcelony. Wcześniej mieli tam być tydzień temu. Z jego relacji wynika, że przedstawiciele Manchesteru United zostali na noc, chcąc dopiąć transfer Frenkiego de Jonga do końca.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze