manutd.com

Konferencja prasowa Ten Haga przed sparingiem z Liverpoolem: poszukujemy piłkarzy do pomocy i ataku

, Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag spotkał się z dziennikarzami na pierwszej przedmeczowej konferencji prasowej w Tajlandii. Dotyczyła ona nadchodzącego spotkania towarzyskiego z Liverpoolem.

O RYWALIZACJI Z LIVERPOOLEM:
– Mecze z Liverpoolem zawsze były ekscytujące. Nie możemy się doczekać. To wielki mecz i solidny test dla naszej drużyny. Standardem Manchesteru United jest wygrywanie każdego meczu. Rozpoczniemy przygotowania właśnie z takim nastawieniem. Będziemy zdeterminowani i cieszymy się, że możemy rozegrać to spotkanie w Bangkoku na oczach wielu fanów.

O PRZYGOTOWANIACH DO SEZONU:
– Dopiero zaczęliśmy. Niektórzy zawodnicy trenują dopiero od tygodnia. Teraz musimy skonstruować zespół i sposób grania. Jesteśmy na bardzo wczesnym etapie przygotowań. Już coś osiągnęliśmy, ale oczywiście musimy rozwinąć się znacznie bardziej.

O SYTUACJI CRISTIANO RONALDO:
– Nie ma go tutaj z nami. Wynika to z problemów rodzinnych. Planujemy ten sezon z Ronaldo. To tyle. Nie mogę doczekać się naszej współpracy. Nie powiedział mi, że chce odejść. Czytałem o tym, ale tak jak mówiłem, Cristiano nie jest na sprzedaż. Figuruje w naszych planach i chcemy osiągnąć razem sukces. Mieliśmy bardzo dobrą rozmowę.

O OPASCE KAPITAŃSKIEJ:
– Kapitanem pozostanie Harry Maguire. Muszę poznać wszystkich piłkarzy, a do tego potrzeba czasu. Harry Maguire jest kapitanem od jakiegoś czasu. Osiągnął wiele sukcesów na tym polu, więc nie zamierzam w niego wątpić.

O TRANSFERZE TYRELLA MALACII:
– To piłkarz o profilu współczesnego bocznego obrońcy. Dobrze broni, trudno go przejść, a w ofensywie potrafi wnieść naprawdę wiele. To dlatego go sprowadziliśmy.

O POZOSTAŁYCH TRANSFERACH:
– Tyrell Malacia nie jest naszym jedynym transferem. Chcemy więcej wzmocnień. Wzmocnień odpowiednich graczy. Mamy dobry skład, w którym tkwi olbrzymi potencjał. Staramy się go znaleźć, pracujemy nad rozwojem gry. Jeżeli nadarzy się odpowiednia okazja, to postaramy się ją wykorzystać. Poszukujemy piłkarzy do wzmocnienia pomocy, których bardzo potrzebujemy. Szukamy też transferów do ataku, ponieważ mam do dyspozycji tylko czterech zawodników.

Przeczytaj również:  The Athletic: Erik ten Hag w trakcie przerwy reprezentacyjnej oceni kadrę Man Utd

O FORMACJI ATAKU, MARCUSIE RASHFORDZIE I ANTHONYM MARTIALU:
– Nic jeszcze nie wiem. Nie zagraliśmy nawet jednego spotkania. Musimy się dowiedzieć, jak powinna wyglądać ta formacja. Obaj pracują dwa tygodnie, dobrze się ze sobą rozumieją. Na razie dostrzegłem tylko to, że są w stanie wywierać odpowiednią presję na defensywie naszych rywali i sprawiać im problemy.

O ROZWOJU STYLU GRY:
– To proces, który wymaga czasu. Wiele zależy od kompetencji składu. Chcę, żebyśmy grali pro-aktywnie. Pracujemy nad tym. Nie da się tego osiągnąć w tydzień lub dwa. Potrzebujemy trochę więcej czasu.

O FRENKIEM DE JONGU:
– Nigdy nie rozmawiam o piłkarzach, którzy nie grają pod moją wodzą. Nie będę opowiadał o zawodnikach, którzy nie są zobowiązani kontraktem z Manchesterem United. Frenkie gra w innym klubie, więc nie mogę wypowiadać się na jego temat.

O NADCHODZĄCYM SEZONIE:
– To będzie całkiem nadzwyczajny sezon z powodu Mistrzostw Świata. Musimy być na to przygotowani. Potrzebujemy więcej zawodników niż w normalnej kampanii.

O TOURNEE:
– Jestem naprawdę podekscytowany. Wiedziałem, że Manchester United ma wspaniałą rzeszę fanów. Słyszałem o tym wielokrotnie. Teraz mogę to zobaczyć, doświadczyć. Tajlandczycy są niezwykłymi pasjonatami futbolu i naprawdę wspierają Manchester United. Bycie tutaj to ogromna przyjemność. Cieszymy się, że możemy tu być. Nie możemy doczekać się wtorkowego spotkania i pokazania się naszym fanom.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze