The Athletic: Wayne Rooney zostanie nowym menedżerem DC United

Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Wayne Rooney i DC United uzgodnili warunki kontraktu. Były piłkarz Manchesteru United zostanie nowym menedżerem klubu – twierdzi The Athletic.

Wayne Rooney, który niedawno odszedł z Derby County po burzliwych 18 miesiącach jako menedżer klubu, rozmawiał z DC United na temat potencjalnego ruchu przez „tygodnie”. Jako gracz Rooney był kapitanem amerykańskiej drużyny podczas swojego pobytu w latach 2018-19.

W DC United Rooney dziedziczy zespół w nieładzie. Pod przywództwem obecnego tymczasowego trenera Chada Ashtona drużyna zajmuje 13. miejsce w Konferencji Wschodniej MLS i jest świeżo po porażce 0:7 z Philadelphia Union.

Ashton, który przejął stery po tym, jak DC United rozstało się z byłym trenerem Hernánem Losadą na początku tego roku, miał poprowadzić klub przynajmniej do końca tego sezonu, ale to może się zmienić.

Podczas swojego pierwszego pobytu w DC United Rooney angażował się w pomoc w prowadzeniu klubu. W tamtym okresie amerykańska drużyna zaliczyła jedną z najbardziej udanych serii w swojej historii oraz historii MLS. Klub upadał od czasu jego odejścia, nie udało im się zakwalifikować się do play-offów w 2020 i 2021 roku. Teraz Rooney wydaje się, że może być gotowy na drugą szansę.

Według źródeł The Athletic były gracz Manchesteru United nie będzie mógł poprowadzić treningów zespołu do czasu otrzymania wizy. Wydaje się to jednak kwestią kilku dni. Sam Rooney ma przebywać już w Stanach Zjednoczonych. Nowy menedżer był widziany na miejscowym lotnisku, gdzie robił sobie zdjęcia z kibicami.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze