Kto był najlepszym zawodnikiem Man Utd w meczu z Liverpoolem?

Jakub Brzyski

Podopieczni Erika ten Haga rozpoczęli okres przygotowawczy od wysokiej wygranej z ligowym rywalem Liverpoolem. Po meczu przeprowadzono głosowanie w klubowej aplikacji oraz na oficjalnej stronie klubu. Fani zdecydowali się wyróżnić tym razem Jadona Sancho, który otworzył wynik spotkania.

W ostatnich dniach piłkarze Manchesteru United trenowali w Bangkoku w ramach okresu przygotowawczego do sezonu 2022/23. W pierwszym meczu “Czerwone Diabły” pokonały Liverpool. Teraz podopieczni Ten Haga udadzą się do Australii, gdzie rozegrają kolejne dwa mecze towarzyskie.

W starciu z “The Reds” Manchester United wygrał aż 4:0, a piłkę w siatce umieścili Jadon Sancho, Fred, Anthony Martial oraz Facundo Pellistri. Fani w klubowym głosowaniu zdecydowali, że w tym meczu to Jadon Sancho najlepiej zagrał w barwach ich drużyny.

Anglik na swoim koncie zebrał 31% głosów, co umożliwiło mu zajęcie pierwszego miejsca w tym plebiscycie. Na drugim miejscu stawki znalazł się defensor Eric Bailly. 28% głosujących fanów uważało, że to właśnie reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej najlepiej zagrał w tym spotkaniu.

Bailly zaprezentował się naprawdę dobrze, gdyż skutecznie uniemożliwiał grę nowemu nabytkowi “The Reds” Darwinowi Nunezowi. Iworyjczyk dwukrotnie też ratował zespół przed stratą bramki. Wpierw ubiegł nadbiegającego na piłkę Thiago, a pod koniec ofiarnie głową zablokował strzał z rzutu wolnego. Warto wyróżnić również postawę gracza przy ostatniej bramce. To właśnie Bailly odzyskał piłkę i rozpoczął akcję, która zakończyła się golem.

Na ostatnim miejscu podium znalazł się Anthony Martial, który tuż po przerwie w 30. minucie gry wypracował bramkę na 3:0. Napastnik zdecydował się nie odpuszczać rywalom, a jego pressing poskutkował przejęciem piłki na połowie Liverpoolu. Zawodnik następnie przeprowadził solową akcję, którą bez problemu wykończył. Martialowi nie udało się zwyciężyć w klubowym głosowaniu, lecz został nagrodzony tytułem gracz meczu przez organizatorów spotkania.