The Athletic: Manchester United coraz bliżej finalizacji transferu Lisandro Martineza

rafal.skirlinski Rafał Skirliński
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United prowadzi zaawansowane rozmowy z Ajaksem Amsterdam w celu sfinalizowania transakcji za obrońcę Lisandro Martineza – donoszą redaktorzy serwisu internetowego The Athletic. Mający 24 lata reprezentant Argentyny jest jednym z głównych celów transferowych menedżera Erika ten Haga.

“Czerwone Diabły” początkowo zaoferowały działaczom Ajaksu sumę 40 milionów euro i potencjalnie 5 milionów euro dodatków, ale holenderski klub nie przyjął oferty. Przyjmuje się, że ostatecznie transakcja może być warta 55 milionów euro plus dodatki.

Konieczne są dalsze rozmowy po tym, jak Ajax podniósł cenę wywoławczą, ale niektóre źródła optymistycznie zakładają, że porozumienie może zostać osiągnięte. Arsenal również negocjował z Ajaksem w sprawie Martineza, ale wydaje się, że to Manchester United wygra ten wyścig. Obie angielskie ekipy wierzyły, że zawodnik jest zmotywowany, aby do nich dołączyć i nie spodziewały się, że sprawy kontraktu będą problemem. Jednak przenosiny na Old Trafford, by połączyć siły z byłym menadżerem Erikiem ten Hagiem wydają się bardziej przemawiające do środkowego obrońcy.

Martinez podobno przekazał władzom klubu, że jedyną opcją, którą rozważa tego lata, są przenosiny do Premier League. Kiedy Ajax przedłużył kontrakt z Argentyńczykiem w październiku ubiegłego roku, osiągnęli porozumienie, że nie staną mu na drodze, jeśli taka okazja się nadarzy.

24-latek, odkąd przeniósł się do Ajaksu z ekipy Defensa y Justicia w 2019 roku, rozgrywał mecze głównie jako środkowy obrońca, ale może również występować jako lewy obrońca i jako pomocnik.

Podczas gdy Arsenal widział Martineza przede wszystkim jako lewego obrońcę, który mógłby rywalizować o miejsce w składzie z Kieranem Tierneyem, “Czerwone Diabły” postrzegają w nim środkowego obrońcę o innym profilu, który mógłby rywalizować z Harrym Maguire’em, Victorem Lindelofem i Raphaelem Varane’em. Źródła sugerują, że Eric Bailly chce walczyć o swoje miejsce w Manchesterze United, podczas gdy Phil Jones przyciąga zainteresowanie innych klubów.

Martinez może stać się drugim letnim transferem Manchesteru United, po tym jak na Old Trafford przeniósł się już Tyrella Malacia z Feyenoordu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze