„Kiedy co roku zmienia się trener, trudno jest się dostosować”. Paul Pogba zabrał głos nt. pobytu w Man Utd

Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Paul Pogba, były już piłkarz Manchesteru United, przyznał, że podczas pobytu na Old Trafford regularnie borykał się z różnego typu problemami, ograniczającymi możliwość jego prawidłowego rozwoju. Po podpisaniu nowej umowy z Juventusem reprezentant Francji wyjaśnił, dlaczego nie był w stanie spełnić pokładanych w nim nadziei.

Po drugiej już przeprowadzce do Turynu na zasadzie wolnego transferu 29-latek zasugerował, że bezwzględne podejście „Czerwonych Diabłów” do menedżerów, odmienne poglądy taktyczne, a także jego własne problemy z kontuzjami są winne jego nieudanej przygodzie w Anglii.

Przemawiając podczas swojej prezentacji w Juventusie, powiedział: – Cóż, wiesz, kiedy grasz w jakiejś drużynie i co roku zmienia się trener, trudno jest się dostosować.

– Trudno sobie z tym poradzić, a do tego miałem kilka kontuzji, które prawdopodobnie wpłynęły na moją mentalność i fakt, że nie mogłem grać. Nie miałem takiego rytmu meczowego jak wtedy, kiedy grałem 90 minut w każdym spotkaniu.

– To były różne powody: trener, drużyny, pozycja na boisku. Wszystko to przyczyniło się do mojej wewnętrznej blokady. Teraz jednak to kolejny Paul, kolejny Pogba. Mam szczerą nadzieję, że nie doznam kontuzji. Czuję się dobrze, będę grał na swojej pozycji i liczę na to, że poradzę sobie lepiej niż w ciągu ostatnich kilku lat.

Pomimo bardzo burzliwego okresu w Manchesterze United, Pogba stwierdził, że nie żałuje swojej decyzji powrotu na Old Trafford.

– Jestem bardzo zadowolony z lat spędzonych w Manchesterze. Dojrzałem, stałem się tam mężczyzną, wiele się nauczyłem. To nie był błąd, byłem tam bardzo szczęśliwy – dodał.

Ostatecznie Pogba zaliczył 225 występów podczas drugiego pobytu na Old Trafford, grając w klubie pod wodzą trzech menedżerów: Jose Mourinho, Ole Gunnara Solskjaera i Ralfa Rangnicka. Strzelił 39 bramek i zaliczył 51 asyst.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze