manutd.com

Raphael Varane: to dopiero początek, jednak wiemy dokładnie, jak chcemy grać

Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Raphael Varane wie, że Manchester United musi „poprawić się pod każdym względem” w okresie przygotowawczym.

Erik ten Hag pracuje z drużyną od kilkunastu dni. W swoim pierwszym spotkaniu na ławce trenerskiej Manchesteru United pokonał Liverpool aż 4:0.

Holender od razu powiedział, że jest bardzo zadowolony z wyniku, jednak pomimo pewnych wyraźnych pozytywów, przed zespołem jeszcze wiele pracy. Jego pogląd podziela Raphael Varane.

– Dokładnie wiemy, jak chcemy grać – powiedział środkowy obrońca Manchesteru United w rozmowie ze stacją Sky Sports. –  Menedżer bardzo dobrze wyjaśnił, co mamy robić i jest to absolutnie jasne.

– Więc wiemy, że musimy być ciągle w dobrej formie, ponieważ gra jest niezwykle fizyczna. Oczywiście jesteśmy zadowoleni z wyniku, ale wiemy, że nadal musimy bardzo ciężko pracować, aby być gotowym na początek sezonu.

– Dużo pracujemy, więc staramy się być absolutnie gotowi na początek sezonu. To dopiero początek pre-sezonu, ale wiemy dokładnie, co chcemy osiągnąć.

Varane zdobył mnóstwo trofeów z Realem Madryt i wygrał Mistrzostwo Świata z Francją w 2018 roku. Z pewnością liczył na to, że na Old Trafford powiększy swój dorobek.

– Myślę, że dokładnie wiemy, co musimy zrobić – musimy poprawić się pod każdym względem. Mamy ambicje na ten sezon, ale przede wszystkim musimy pracować z pokorą. Myślę, że to jest najważniejsze. Jak powiedziałem, to dopiero początek, więc musimy pracować nad każdym aspektem.

–  Staraliśmy się utrzymać piłkę w posiadaniu i staraliśmy się naciskać bardzo wysoko na boisku, więc to jest bardzo fizyczny styl – powiedział. – Dlatego wiemy, że musimy bardzo ciężko pracować podczas sesji treningowych i staramy się być gotowi.

Manchester United przenosi się do Australii, aby kontynuować przygotowania przedsezonowe. Teraz „Czerwone Diabły” czekają mecze w Melbourne z Melbourne Victory i Crystal Palace, a następnie spotkanie w Perth z Aston Villą.

Varane ma nadzieję kontynuować budowanie formy. Liczy na to, że udało mu się ostatecznie wyleczyć kontuzje, które trapiły go w zeszłym sezonie.

– Osobiście jest to dla mnie szansa na prawdziwy pre-sezon. Chcę być w formie i gotowym, ponieważ będzie to bardzo długi sezon z dużą ilością meczów i dużą intensywnością – powiedział.

– Jestem bardzo podekscytowany nadchodzącym sezonem i jestem bardzo szczęśliwy, że jestem w Manchesterze, w tym wspaniałym klubie. Postaramy się zdobyć trofea.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze