Raport z Hiszpanii: Leeds United skontaktowało się z Juanem Matą

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennik „AS” donosi, że Juan Mata miał otrzymać ofertę z jednego z klubów angielskiej ekstraklasy. Leeds United ma być niezwykle zainteresowane sprowadzeniem do siebie byłego gracza Manchesteru United. Dyrektor sportowy „Pawi” rozmawiał w sprawie transferu z rodziną zawodnika.

Hiszpan przestał być zawodnikiem „Czerwonych Diabłów” z końcem sezonu 2021/22, co związane było z wygasającym kontraktem. Dotychczas w mediach informowano o zainteresowaniu różnych zespołów, lecz żaden z tych klubów nie grał w angielskiej ekstraklasie.

Według „AS” Juan Mata może zaliczyć jeszcze jeden sezon w Premier League. O pozyskanie 34-latka ma zabiegać Leeds United, które chce wzmocnić szeregi pierwszego zespołu przed kolejnym sezonem. Oprócz „Pawi” Hiszpanem interesować się mają zespoły z Hiszpanii oraz Turcji, w tym Galatasaray oraz Besiktas.

Dyrektor sportowy Leeds United, Victor Orta miał osobiście skontaktować się z ojcem zawodnika w sprawie transferu. Aktualnie nie można powiedzieć, że negocjacje są bliskie finalizacji, lecz obie strony są zainteresowane umową i powoli ustalają potencjalne warunki współpracy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze