manutd.com

Zidane Iqbal: dziękuję trenerowi za zaufanie

Rafał Skirliński
Zmień rozmiar tekstu:

Zawodnicy klubowej akademii Manchesteru United, Zidane Iqbal i Charlie Savage nie kryli zadowolenia swoim pierwszym doświadczeniem meczowym zdobytym po wygranym starciu 4:0 z Liverpoolem.

Duet, który zadebiutował w zeszłym sezonie w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Young Boys, grał razem w środku pola w wygranym 4:0 meczu z Liverpoolem. Było to bezcenne doświadczenie zarówno dla nich, jak dla i wszystkich zawodników klubowej akademii, którzy ściśle współpracowali z Erikiem Ten Hagiem i seniorskim składem zarówno w Carrington, jak i w Tajlandii.

Zwycięstwo nad Merseysiders na Rajamangala Stadium zakończyło pierwszy etap podróży, o którym Iqbal i Savage rozmawiali po meczu, przed wylotem do Australii.

– Czas w Tajlandii to niesamowite doświadczenie. Fani byli niesamowici. Dla mnie to przywilej uczestniczyć w przedsezonowym tournee, a zwycięstwo było wyjątkowe. – przyznał Savage.

Dziesięć zmian w przerwie meczu oznaczało mieszankę młodości i doświadczenia na boisku w drugiej połowie, a Iqbal i Savage znaleźli się wśród wprowadzonych zawodników.

Jurgen Klopp po godzinie gry wprowadził na boisko znaczną część pierwszego składu, co umożliwiło zawodnikom klubowej akademii Manchesteru United na test swoich umiejętności.

– Grając przeciwko bardzo mocnej drużynie Liverpoolu i oczywiście wychodząc na boisko z nastawieniem na wygraną, chciałbym podziękować menedżerowi za pokładanie zaufania we mnie i Savage’a. Czuję się podekscytowany, to moje pierwsze tournee. Szczerze mówiąc, warunki nie były najłatwiejsze, ale to tylko pomoże nam w sezonie. Dostosowanie się do ostatnich czterech dni w Bangkoku było trudne a teraz czeka nas podróż do Australii.

– Dziewięć godzin różnicy czasu między Australią a Anglią nie będzie dla nas łatwe, ale liczę na ekscytujący czas i nie mogę się doczekać. – dodał Iqbal.

Iqbal i Savage pochwalili gościnność i wsparcie, które zespół otrzymał od momentu wylądowania w Tajlandii od swoich fanów.

– Chciałbym ogromnie podziękować. Wsparcie i miłość od fanów tutaj były niesamowite. Za każdym razem, gdy idziemy na trening, jesteśmy w holu lub na meczach, dostajemy ogromne wsparcie. To niesamowite, cały ten śpiew i hałas. Chciałbym po prostu powiedzieć dziękuję.

– Wiem, że to trudne dla fanów oglądać mecze w Anglii z powodu różnicy czasu, ale cała drużyna jest wdzięczna za wsparcie – powiedział Iqbal.

– To pierwszy raz, kiedy doświadczyłem tak dużego wsparcia poza naszymi debiutami. Zobaczenie fanów, wsparcia od wszystkich kibiców Tajlandii było oczywiście niesamowite. – dodał Savage.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze