ManUtd.com

Konferencja prasowa Marcusa Rashforda przed sparingiem z Melbourne Victory: czuję się o wiele lepiej i jestem gotowy na świeży start

, Rafał Skirliński
Zmień rozmiar tekstu:

Marcus Rashford, który pokazał się z dobrej strony podczas wtorkowego meczu z Liverpoolem w ramach tournee, wziął udział w konferencji prasowej, aby odpowiedzieć na pytania mediów przed kolejnym spotkaniem przedsezonowym. Mecz z Melbourne Victory odbędzie się w piątek, gdzie “Czerwone Diabły” będą miały okazję na kolejny sprawdzian przed nadchodzącym sezonem.

Anglik został zapytany między innymi o korzyści płynące z pełnego okresu przygotowawczego, nadchodzących przeciwników i wpływ Ten Hag’a na drużynę.

Co wiesz na temat ligi australijskiej i co możesz powiedzieć o swoich doświadczeniach z gry przeciwko australijskim zawodnikom?

– To było niesamowite doświadczenie. Nieczęsto mamy okazję grać przeciwko zawodnikom i drużynom z Australii, więc zawsze jest to trudne, ponieważ jest to dla nas niespodziewane. Musimy podejść do meczu z odpowiednim nastawieniem i tak jak powiedział trener, spróbować wygrać mecz. Mam nadzieję, że to zrobimy.

Czy wiesz wiele o MCG i Melbourne, o sportowej naturze miasta, o tym, jak bardzo kochamy nasze sporty? Jakie będą twoje myśli, gdy wyjdziesz przed 70 tysiącami kibiców na boisko?

– Rozmawialiśmy trochę o tym wcześniej. To będzie niesamowite doświadczenie, ogromna szansa dla nas, aby wystąpić przeciwko drużynie, o której nie wiemy zbyt wiele, więc będzie to dla nas niespodziewane. Także występ przed kibicami, którzy nie oglądają nas zbyt często na żywo. Wszyscy zawodnicy nie mogą się doczekać i mam nadzieję, że damy z siebie wszystko.

Jak wygląda twoja psychika w takich meczach jak ten, ponieważ jest to coś innego niż gra w Premier League? Czy potrafisz cieszyć się z tych wyjazdów i jak podchodzisz do tych meczów inaczej niż starając się, aby dać z siebie wszystko na boisku?

– Myślę, że wszystko idzie w parze. Kiedy dużo podróżujesz i ciężko trenujesz, gra jest rzeczą, na którą czekasz. Myślę, że to zdecydowanie coś, z czego można się cieszyć. Zawsze możemy doświadczenia, które otrzymujemy z różnych miejsc na świecie, wdrożyć w naszych grach i myślę, że będzie to dla nas duży pozytyw.

Wiele napisano o twojej formie w ciągu ostatniego roku. Masz teraz nowego menedżera, więc co może zrobić dla ciebie Erik Ten Hag?

– Myślę, że razem możemy zrobić wiele. Dla mnie to świeży początek i coś, na co czekam z niecierpliwością. Myślę, że pierwsze dwa i pół tygodnia treningów były dobre, jesteśmy dużo sprawniejsi niż w zeszłym sezonie, a także popełniamy błędy po drodze, więc mamy dużo miejsca na poprawę. Jestem teraz w dobrym miejscu i nie mogę się doczekać, aby dostać więcej szans i przygotować się do sezonu.

Oczywiście, nikt w Manchesterze United nie miał dobrego roku, ale jak wydostałeś się z trudnych czasów? Jak pokonałeś wyzwania, aby wrócić do świeżego startu?

– Myślę, że to było trochę nienaturalne dla mnie, że miałem tak długą przerwę w lecie. Miałem więc długą przerwę fizycznie i psychicznie. Jest to więc okazja do restartu. Zawsze tak jest w każdym sezonie, czy wygrywasz czy przegrywasz, więc po prostu wykorzystałem tę okazję, aby zrobić to, co zawsze robiłem i po prostu się skupić na grze.

Myślisz, że pełny okres przygotowawczy będzie miał na Ciebie duży wpływ?

– Tak. Myślę, że to pierwszy rok, w którym jestem z drużyną od początku i szczerze mówiąc, już czuje się dużo lepiej niż zwykle, kiedy wyjeżdżasz na spotkania reprezentacyjne i wracasz w połowie okresu przygotowawczego. Tak więc, jak powiedziałem, ważne jest dla mnie, aby mieć świeży start i otrzymałem tę szansę. Czuję się świeżo i czuję się gotowy.

Marcus, nadchodzący mecz jest pierwszym przedsezonowym spotkaniem Melbourne Victory, co oznacza, że możemy zobaczyć kilku ich młodzików, z których wielu uwielbiało Manchester United w okresie dorastania i uwielbiało Cię. Czy to coś, czego jesteś świadomy, kiedy grasz w tych meczach, że te dzieciaki dorastały z twoim plakatem na ścianie?

– Myślę, że jako zawodnik, a dla mnie jako jednostki, chodzi o wykonywanie swojej pracy na boisku. Mamy wiele rzeczy, nad którymi musimy pracować i wiele informacji, które musimy przyswajać, więc chodzi o to, aby być skupionym i próbować dać najlepszą wersję siebie w dniu meczu. Niezależnie od tego, czy to nastąpi, czy nie, jest to coś, na czym można budować i poprawiać się, więc zamierzamy wykorzystać nasz czas, aby dotrzeć do najlepszej wersji siebie nawzajem indywidualnie i jako zespół. Jeśli to zrobimy, będziemy gotowi na rozpoczęcie sezonu.

Wiem, że nie miałeś jeszcze zbyt wiele wolnego czasu, ale czy jest coś, co podoba Ci się w Melbourne lub ogólnie w Australii?

– Szczerze mówiąc, harmonogram treningów był ciężki, więc wiele z naszych przestojów to odpoczynek i regeneracja. To jest życie, które żyjemy, i uczysz się tym cieszyć. Wszyscy są naprawdę skupieni i kiedy mamy czas, aby cieszyć się sobą, zrobimy to.

Jeśli chodzi o twoją formę, oczywiście wygenerowałeś wiele pozytywnych nagłówków w całej swojej karierze, ale może w ciągu ostatnich 12 miesięcy pojawiły się pierwsze negatywne rzeczy, z którymi musiałeś się zmierzyć. Czy to wpłynęło na twoją pewność siebie i jak ludzie wokół ciebie Cię wspierali? Najwyraźniej masz wszystkie umiejętności, chodzi tylko o wydobycie ich z siebie.

– Zawsze mówię, że dużo łatwiej jest popełniać błędy w zespole, który wygrywa. Wygraliśmy ostatni mecz z Liverpoolem, ale popełniliśmy wiele błędów, więc to daje nam ogromną przestrzeń do poprawy. Indywidualnie to jest to samo. Jeśli popełniasz błędy w zwycięskim zespole, to o wiele łatwiej jest się poprawić. Kiedy przegrywasz, jest to trudne, ponieważ wszyscy jesteśmy sportowcami i nie lubimy przegrywać, więc musimy się po prostu skupić i spróbować dać z siebie wszystko, aby wygrać następny mecz.”

– Jak negatywna otoczka, otaczająca cały klub w zeszłym sezonie, wpłynęła na zespół?

– To część tego, ale nie jest to wymówka. To wielki klub, dla którego gramy i oczekuje się od nas zwycięstw, tak jak powinniśmy to robić. Więc po prostu musimy pracować naprawdę ciężko, aby się poprawić. W przyszłym sezonie pierwszy mecz sezonu to pierwsza okazja, jaką mamy, więc wykonujemy ciężką pracę i staramy się wygrać jak najwięcej spotkań, a kiedy nadejdzie sezon, jesteśmy gotowi dać z siebie wszystko.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze