manutd.com

Oficjalnie: Christian Eriksen podpisał kontrakt z Man Utd

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United poinformował, że Christian Eriksen został nowym zawodnikiem zespołu Erika ten Haga. Doświadczony Duńczyk podpisał z “Czerwonymi Diabłami” umowę do czerwca 2025 roku.

Pomocnik w swojej karierze zaliczył już 115 występów dla kadry narodowej Danii, w których zdobył aż 38 goli. Eriksen dodatkowo rozegrał łącznie 237 meczów w Premier League. W barwach Tottenhamu i Brentfordu zdobył on 52 bramki oraz 71 asyst.

Christian Eriksen: – Manchester United jest wyjątkowym klubem i nie mogę się już doczekać początku. Wielokrotnie dostąpiłem zaszczytu gry na Old Trafford, lecz zrobienie tego w czerwonej koszulce United będzie czymś wyjątkowym.

– Śledziłem karierę Erika w Ajaxie i wiem, ile przygotowań niesie jego praca oraz czego wymaga wraz z sztabem każdego dnia. Jest to jasne, że jest świetnym trenerem. Rozmawiałem z nim i dowiedziałem się dzięki temu o wiele więcej o jego wizji oraz sposobie gry. Jestem jeszcze bardziej podekscytowany nadchodzącą przyszłością. Nadal mam swoje cele, ponieważ wiem, że mogę wiele osiągnąć. Jest to idealne miejsce do kontynuowania mojej kariery.

Dyrektor sportowy Manchesteru United, John Murtough: – Christian przez całą swoją karierę był jednym z najlepszych ofensywnych pomocników w Europie. Nic dziwnego, że miał wiele ofert latem, lecz jesteśmy szczęśliwi, że zdecydował się wybrać nasz klub.

– Oprócz swojej wyjątkowej techniki, Christian wniesie do zespołu doświadczenie oraz umiejętności przywódcze. Nie możemy się już doczekać profitów, które niesie ze sobą ten ruch. Będą one widoczne w tym oraz kolejnym sezonie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze