fcbarcelona.com

Frenkie de Jong uda się wraz z Barceloną na tournée po Stanach Zjednoczonych

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Barcelona postanowiła udostępnić listę powołanych piłkarzy przez szkoleniowca pierwszego zespołu na nadchodzące tournée po Stanach Zjednoczonych. Na wspomnianej liście znalazł się łączony z Manchesterem United Frenkie de Jong.

Saga transferowa Frenkiego de Jonga nadal się ciągnie i na chwilę obecną nikt nie jest w stanie przewidzieć jej zakończenia. Barcelona najchętniej zatrzymałaby u siebie reprezentanta Holandii, lecz ze względu na sytuację finansową musi wymusić u niego obniżkę wynagrodzenia lub jego sprzedaż.

Natomiast sam zawodnik dotychczas nie był zainteresowany zmianą pracodawców. Frenkiego de Jonga próbuje przekonać do transferu jego były szkoleniowiec Erik ten Hag, który aktualnie prowadzi Manchester United. Pomocnik twierdzi, że Barcelona jest jego klubem marzeń, lecz z informacji dziennikarzy wynika, że nie jest on chętny na obniżenie płacy w celu pozostania w klubie.

Trzecią stroną tej telenoweli transferowej jest Manchester United, który od początku okna transferowego prowadzi rozmowy w sprawie przenosin gracza. Po kilkunastu jak nie kilkudziesięciu dniach negocjacji udało się w końcu ustalić z Barceloną kwotę odstępnego za De Jonga.

Wydawać się może, że teraz Manchester United jedyne co musi, to przekonać gracza do transferu oraz uzgodnić z nim warunki kontraktu. Jednakże znowu wspomniane czynności mogą zostać opóźnione, gdyż zawodnik został powołany na tournée Barcelony po Stanach Zjednoczonych.

De Jong znalazł się na 28-osobowej liście powołanych zawodników, na której nie znaleźli się tylko gracze, których klub chce się jak najszybciej pozbyć. Wyjazd zawodnika nie tylko może opóźnić negocjacje kontraktowe, lecz również organizację potencjalnych testów medycznych.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze