manutd.com

Grace Clinton dołączyła do Manchesteru United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United ogłosił, że Grace Clinton dołączyła do żeńskiej sekcji klubu. Reprezentantka Anglii U-19 zdecydowała się odejść z dotychczasowego klubu Evertonu i podpisała z “Czerwonymi Diablica” kontrakt do końca kampanii 2024/25.

Zawodniczka zadebiutowała w barwach Evertonu w wygranym 6:0 starciu z Aston Villą w październiku 2020 roku. Natomiast swój pierwszy profesjonalny kontrakt z były już klubem podpisała w kwietniu 2021 roku. Kilka miesięcy później zrobiła kolejny krok milowy i zdobyła swojego pierwszego gola w dorosłej piłce w starciu z Manchesterem City.

Grace Clinton: – Cieszę się, że mogę dołączyć do Manchesteru United w tak ekscytującym dla niego momencie. Miałam dobry okres w Evertonie i zawsze będę wdzięczna za pracę, jaką ten klub włożył w mój rozwój jako zawodniczki.

– Kiedy dowiedziałam się o zainteresowaniu ze strony Manchesteru United, to chciałam dowiedzieć się o planach klubu na mnie. Rozmawiałam z Marciem Skinnerem, a on w zrozumiały sposób przedstawił mi swoją wizję. Nie mogę się już doczekać, aby do nich dołączyć. Chcę pokazać moim koleżankom z zespołu oraz fanom to, co potrafię.

Marc Skinner: – Cieszymy się, że możemy powitać Grace w rodzinie Manchesteru United. Wniesie ona inwencję, kreatywność, osobowość oraz odporność, które są wymagane w kwestii gry dla tak wspaniałego klubu. Sprowadzenie Grace jest kontynuacją naszych długoterminowych planów, które mają zapewnić nam sukces.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze