manutd.com

Man Utd zaprezentował stroje wyjazdowe na sezon 2022/23

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United postanowił zaprezentować wyjazdowy komplet strojów na sezon 2022/23. Oficjalna prezentacja koszulek odbyła się w Melbourne w Australii, gdzie aktualnie przebywają piłkarze pierwszego zespołu.

Nowy wyjazdowy zestaw “Czerwonych Diabłów” składa się z kolorowych pasów oraz bieli, co bezpośrednio nawiązuje do historii tego klubu. Herb klubu umieszczony na czarnej tarczy również wskazuje na bogatą przeszłość Manchesteru United oraz nadaje głębi całemu projektowi.

Podobnie jak w przypadku zestawu domowego stroje zostaną wypuszczone w dwóch wersjach: oficjalna koszulka meczowa oraz replika. Obie wersje zostały wykonane z Primegreenu, czyli są w 100% stworzone z materiałów z recyklingu. Natomiast różnica między nimi tkwi w technologii wentylacji ciała, która została opisana TUTAJ.

Koszulka wyjazdowa Manchesteru United w sezonie 2022/23 będzie pierwszym białym zestawem tego klubu od sezonu 2016/17. W projekcie znalazły się również czarno-czerwone pasy, które w takiej wersji po raz pierwszy w historii pojawiły się na koszulce “Czerwonych Diabłów”. Dobrze dobrany zestaw barw tworzy miłą dla oka kompozycję.

Idealna na każdą okazję koszulka wyjazdowa ozdobiona jest spiralnym wzorem, który to jest wbudowany w tkaninę, z której ona powstała. Wzór ten ma odzwierciedlać następujące rzeczy: młodość, odwagę oraz sukces, które od zawsze związane były z Manchesterem United.

Projekt został zainspirowany bogatym DNA klubu oraz koszulkami, które w przeszłości towarzyszyły jego legendom w osiąganiu sukcesów. Linie, kołnierz oraz mankiety nawiązują do osiągnięć Manchesteru United w latach 90.

Dyrektor działu projektowego firmy Adidas, Inigo Turner: – Projektując ten zestaw, który będzie reprezentować klub w starciach na stadionach rywali na całym świecie, chcieliśmy uchwycić grupową przynależność oraz dążenie do wspólnego celu.

– Gdziekolwiek klub się uda, chcieliśmy, aby niósł ze sobą swoją filozofię młodości, odwagi oraz sukcesu poprzez wzór, który został wpleciony w tkaninę. Dzięki temu zarówno piłkarze i fani będą mogli nosić to razem.

manutd.com
manutd.com

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze