Quinton Fortune: nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć Christiana Eriksena w akcji

Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Christian Eriksen „będzie miał wpływ” na Manchester United, mówi były zawodnik „Czerwonych Diabłów” Quinton Fortune.

Były gracz Manchesteru United jest najnowszym gościem w UTD Podcast. Były pomocnik pochwalił swój były klub za sfinalizowanie transferu Christiana Eriksena.

– Brakowało nam trochę kreatywności, a ten facet to ma – powiedział Fortune. – Ktokolwiek gra z przodu, musi uciec, znajdzie cię. Ten facet wprowadza równowagę na boisku, używa wyobraźni i umie strzelać dla bramki. Musimy tylko dostarczyć mu piłkę.

Kontrakt Duńczyka z Brentford wygasł pod koniec zeszłego sezonu, więc Eriksen dołączył do „Czerwonych Diabłów” w piątek na zasadzie wolnego transferu.

– Bardzo się cieszę, widząc go w czerwonej koszulce – powiedział Fortune. – To niesamowite, jak kochali go w Brentford, gdy pojawił się u nich w zeszłym sezonie. To naprawdę świetny transfer.

Reprezentant Danii przeniósł się do Manchesteru United po udanym okresie spędzonym w Brentford. Duński pomocnik pomógł drużynie Thomasa Franka utrzymać się w Premier League.

Fortune wierzy, że doświadczony piłkarz może mieć podobny wpływ na Old Trafford i sprawić, by debiutancki sezon Ten Haga w klubie będzie niezwykle udany.

– Ten Hag nie podpisałby z nim kontraktu, gdyby nie sądził, że będzie miał wpływ na zespół – powiedział. – Będzie miał wpływ. Ci, którzy grali przeciwko niemu i będą się z nim mierzyć w tym sezonie, z pewnością stwierdzą, że jest wspaniałym graczem. Cieszę się, że wybrał Manchester United, to ekscytujące. Nie mogę się doczekać, kiedy go zobaczę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze