manutd.com

Erik ten Hag: nie mam wątpliwości, że Cristiano Ronaldo wróci do klubu w dobrej dyspozycji

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Holenderski szkoleniowiec ponownie zabrał głos na temat przyszłości Cristiano Ronaldo w Manchesterze United. Ten Hag jest przekonany, że Portugalczyk pozostanie na Old Trafford w przyszłym sezonie, a może nawet dłużej.

Media z całego świata w ostatnim czasie donoszą o frustracji Cristiano Ronaldo, który szuka drogi ucieczki z Manchesteru United. Powodem ma być ociąganie się “Czerwonych Diabłów” na rynku transferowym i brak gry w Lidze Mistrzów. Erik ten Hag wykluczył taką możliwość i nie może doczekać się współpracy z doświadczonym napastnikiem. Nowy menedżer klubu z Old Trafford już planuje, jak wkomponować Portugalczyka do swojego składu.

– Z tego co wiem, to Cristiano Ronaldo ma opcję przedłużenia kontraktu do 2024 roku, prawda? – rozpoczął Ten Hag.

– Może zatem zostać dłużej niż do końca przyszłego sezonu. Sam podpisałem kontrakt na trzy lata, ale w futbolu to bardzo krótki okres. Musimy zacząć wygrywać od początku. Nie wybiegam zatem daleko w przyszłość.

– Mam pewną strategię. To proces, który wymaga czasu, ale ostatecznie musimy zbudować zwycięską drużynę.

37-letni napastnik na razie nie trenuje z zespołem i wciąż przebywa w Portugalii. Powodem mają być problemy rodzinne. Erik ten Hag nie ma jednak wątpliwości, że Ronaldo ciężko trenuje indywidualnie i wróci do klubu w dobrej dyspozycji.

– Ronaldo trenuje. Wszyscy wiemy, że to profesjonalista z najwyższej półki. Na pewno będzie w formie. To moje najmniejsze zmartwienie. Myślę też, że nie będzie miał problemów, aby dostosować się do moich wymagań. W swojej karierze pokazał już wszystko.

– Mam konkretne wymagania. Chcemy grać w określony sposób. To klasowy piłkarz i może mieć wkład w naszą grę. Ronaldo jest absolutnie najlepszym piłkarzem w naszym składzie.

– To piłkarze dyktują sposób, w jaki grasz. Zwłaszcza gracze, którzy zdobywają bramki. Tacy są niezwykle ważni dla drużyny. To wokół nich budujesz zespół.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze