manutd.com

Bruno Fernandes: jesteśmy teraz znacznie bardziej agresywnym zespołem

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Bruno Fernandes zareagował na zwycięstwo 3:1 z Crystal Palace i nie ukrywał swojego zadowolenia z postawy kolegów podczas okresu przygotowawczego.

Portugalski rozgrywający wyznał, że morale w zespole są bardzo wysokie, a zespół zaczyna nabierać pewności siebie i wiary we własne umiejętności po rozczarowującym poprzednim sezonie. To już czwarte zwycięstwo “Czerwonych Diabłów” podczas tegorocznego pre-sezonu.

– Czujemy się dobrze. Wpływ na to mają rezultaty oraz fakt, że gramy naprawdę dobrze. Wciąż mamy wiele do poprawy, ale mamy czas, aby to zrobić i być gotowym na pierwszy mecz w Premier League.

– Jesteśmy teraz znacznie bardziej agresywnym zespołem. Trójka naszych napastników agresywnie podchodzi do pressingu i wyglądają w tym na naprawdę mocnych. Sprawiają, że obrońcy rywali są zapędzani w kozi róg, a wtedy nasi pomocnicy mogą podejść nieco wyżej. Jesteśmy więc bliżej futbolówki, gdy ją odzyskujemy.

– Jesteśmy również znacznie świeżsi, aby to robić. Mamy swobodę, gdy odbieramy piłkę. Kiedy to my stracimy futbolówkę, rywale są rozciągnięci przez to, że szybko do nich dopadamy. Robi się mnóstwo miejsca w środku. Lepiej wyglądamy też z piłką przy nodze.

– Wszyscy lubią strzelać gole, ale to zadanie należy przede wszystkim do napastników. Wiedzą, że muszą temu sprostać i radzą sobie naprawdę dobrze podczas okresu przygotowawczego.

– Musimy nadal ich wspierać i uszczęśliwiać, ponieważ wiemy, że to oni prowadzą do bramek – zakończył Fernandes.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze