manutd.com

Erik ten Hag: chcę, aby nasi napastnicy brali aktywny udział w pressingu

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag zaadresował wiadomość do trójki napastników, która w meczu z Crystal Palace (3:1) wpisała się na listę strzelców.

Anthony Martial, Marcus Rashford i Jadon Sancho zapewnili Manchesterowi United czwarte zwycięstwo podczas obozu przygotowawczego przed sezonem 2022/23.

Erik ten Hag uważa, że dobra forma napastników to wynik ciężkiej pracy, szczególnie bez piłki, która będzie bardzo ważna w nadchodzącej kampanii. Holenderski szkoleniowiec chce, aby jego zespół odbierał futbolówkę tak wysoko, jak tylko się da, dzięki czemu będzie kreował znacznie więcej sytuacji.

– Mam nadzieję, że uda nam się przekonać naszych napastników, że warto dużo biegać. W ostatnim czasie wykonują bardzo dużą pracę w odbiorze.

– Często widzimy ofensywnych graczy, którym brakuje energii, aby sfinalizować akcję. W przypadku naszych napastników dostrzegamy jednak, że bieganie przynosi gole, ponieważ wysoko odzyskujemy piłkę.

– Żaden przeciwnik nie lubi być poddawany pressingowi a szczególnie linia obrony. Myślę, ze zapewnia to sporą przewagę, ale musi to robić cały zespół.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze