manutd.com

ESPN: Facundo Pellistri uda się na kolejne wypożyczenie

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Urugwajski dział ESPN donosi, że młody skrzydłowy Manchesteru United, Facundo Pellistri ponownie uda się na wypożyczenie do innego zespołu. Tym razem zawodnik miałby dołączyć do któregoś z zespołów z Portugalii lub Włoch.

20-latek przez cały poprzedni sezon reprezentował barwy hiszpańskiego Deportivo Alaves. Talent skrzydłowego zaimponował selekcjonerowi reprezentacji, co poskutkowało ostatecznie otrzymaniem powołania do seniorskiej kadry Urugwaju. W czerwcowych meczach towarzyskich zawodnik otrzymał ponad 160 minut i raz asystował przy trafieniu kolegi z zespołu.

Po zakończonej kampanii Pellistri powrócił do macierzystego klubu, Manchesteru United, z którym udał się na międzynarodowe tournée. Zawodnik przygotowuje się do nowego sezonu pod okiem Ten Haga, a w towarzyskim starciu z Liverpoolem otrzymał 45 minut na boisku. W tym spotkaniu Pellistri wpisał się na listę strzelców i zdobył bramkę na 4:0.

Według urugwajskiego działu ESPN skrzydłowy wkrótce ponownie uda się na wypożyczenie. Informację te miało potwierdzić źródło z bliskiego otoczenia piłkarza. Tym razem Pellistri miałby się udać na wypożyczenie do klubu grającego z lidze portugalskiej lub włoskiej.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze