manutd.com

Maya Le Tissier piłkarką Manchesteru United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Maya Le Tissier została kolejnym letnim wzmocnieniem zespołu Marca Skinnera. O zakontraktowaniu reprezentantki Anglii U-23 poinformował sam Manchester United. Obrończyni związała się z nowym klubem kontraktem do końca sezonu 2024/25.

Młoda piłkarka dołączy do Manchesteru United jako rekordzistka pod względem występów młodzieży w rozgrywkach Women’s Super League. Przez cztery sezony reprezentowała ona barwy Brighton & Hove Albion, a na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zaliczyła 52 spotkania.

W Marcu 2021 roku nowa członkini szatni “Czerwonych Diablic” została wyróżniona i znalazła się na liście 10 najlepszych młodych piłkarek na świecie.

Maya Le Tissier: – Dla mnie dołączenie do takiego klubu jak Manchester United jest czymś wyjątkowym. Ambicje oraz wartości reprezentowane przez klub pasują do mnie jako osoby. Jest to bardzo ekscytujący projekt i chcę stać się jego częścią.

– Dzisiaj jest bardzo ważny moment dla mnie. Nie mogę się już doczekać, aby założyć słynną czerwoną koszulkę.

Szkoleniowiec pierwszego zespołu sekcji kobiet Manchesteru United, Marc Skinner: – Zakontraktowanie Mayi w Manchesterze United jest kolejnym znakiem wskazującym na nasze ambicje. Maya jest piłkarką, którą obserwowaliśmy od pewnego momentu. Spodziewamy się, że wkrótce zostanie jedną z najlepszych młodych piłkarek w tym kraju.

– Nie możemy się już doczekać początku okresu przygotowawczego oraz wprowadzenia Mayi do naszej drużyny.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze