Twitter UEFA Champions League

Anthony Elanga i Fred witają Christiana Eriksena. „Może nam pomóc osiągnąć wyznaczone cele”

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Anthony Elanga oraz Fred nie mogą się doczekać spotkania Christiana Eriksena w szatni. Duńczyk podpisał kontakt z Manchesterem United w piątek, jednak nie dołączy on do zespołu na Tour 2022. Mimo to będzie miał trochę czasu na trening z zespołem przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych.

Fred grał przeciwko Eriksenowi w maju, kiedy Manchester United wygrał 3:0 z Brentfordem. Brazylijczyk nie ma jednak wątpliwości co do umiejętności nowego kolegi z zespołu.

– Wspaniały piłkarz! Wszyscy zdajemy sobie sprawę z jego jakości. Grał już w Tottenhamie oraz w Brentford, więc dobrze go znamy. Świetnie gra w ataku, dobrze uderza piłkę, wie, jaki jest cel akcji. Będzie dla nas wartością dodaną i bardzo ciepło powitamy go w Manchesterze. Razem możemy wiele osiągnąć.

– Jest też bardzo doświadczony, więc na pewno będzie miał swój wkład w nasz zespół – kontynuował Fred. – Wydaje się fajną osobą, która będzie dobrym dodatkiem do naszej grupy. Całkowicie go wspieram i mam nadzieję, że znajdzie z nami wspólny język. Jak mówiłem, mamy swoje cele do osiągnięcia i on może nam w tym pomóc.

Eriksen będzie trzecim graczem ze Skandynawii, który dołączy do składu Manchesteru United wraz z Elangą oraz Victorem Lindelofem, którzy pochodzą ze Szwecji. Anthony nie ukrywał swojego zadowolenia z tego faktu.

Zaledwie 15 zawodników ma więcej asyst niż 30-latek w całej historii Premier League. Elanga z całą pewnością będzie się mógł sporo nauczyć od doświadczonego kolegi, zwłaszcza jeśli chodzi o podania penetrujące defensywę rywali.

– Kolejny gracz ze Skandynawii w naszym składzie to coś niezwykłego. To sprawia, że jest nas już trzech, więc miło będzie go poznać i zagrać wraz z nim. To naprawdę dobry piłkarz, miałem już okazję się z nim mierzyć. Na boisku jasno widać jego jakość – zapewnia Elanga.

– Czuję, że dużo wniesie do naszego zespołu. Naprawdę nie mogę się doczekać wspólnej gry i mam nadzieję, że zagra kilka piłek, do których będę mógł dobiec. To byłoby niezłe!

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze