ManUtd.com

Jesper Olsen oraz Bryan Robson chwalą transfer Christiana Eriksena. “Będzie świetnym dodatkiem do ofensywy Man Utd”

Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Jesper Olsen oraz Bryan Robson, byli piłkarze Manchesteru United, chwalili Manchester United za ściągnięcie Christiana Eriksena. Duńczyk trafi na Old Trafford na zasadzie wolnego transferu, po tym jak zakończyła się jego krótka, ale bardzo wpływowa przygoda w Brentford.

Olsen i Robson to byli koledzy z drużyny, którzy dobrze wiedzą, jak wygląda gra w barwach „Czerwonych Diabłów”. Przedyskutowali oni, co ich zdaniem Eriksen może wnieść do swojego nowego zespołu, a także na jakiej pozycji może zagrać pod wodzą Erika ten Haga.

– Wydaje mi się, że to bardziej ofensywny typ zawodnika. Nie brakuje mu jednak dyscypliny i potrafi ciężko pracować dla zespołu. Wraca w odpowiednie przestrzenie, kiedy jest to potrzebne – oceniał Bryan Robson, który porównał nawet Eriksena do innego byłego kolegi z zespołu, który także grał najpierw w Ajaksie, a potem w Manchesterze United.

– Przypomina mi trochę Arnolda Muhrena. On też schodził z lewej strony na najważniejsze pozycje. Eriksen potrafi to zrobić. Posiada niesamowitą jakość, kiedy ma piłkę przy nodze. Będzie również ciekawą alternatywą dla Bruno Fernandesa przy stałych fragmentach gry. Mam nadzieję, że zaprezentuje tę jakość.

Jesper Olsen, rodak Eriksena, bardzo ucieszył się z przybycia 30-latka na Old Trafford. Opisał go jako „wspaniałego piłkarza”.

– To jeden z tych zawodników, którzy są trochę niedoceniani, bo wszystko co robi wydaje się łatwe i proste. Myślę, że będzie świetnym dodatkiem do ofensywnej gry Manchesteru United – mówił Olsen, zgadzając się także z Robsonem w kwestii tego, jak Eriksen potrafi poświęcać się dla zespołu.

Jednak 30-latek to nie jedyny nowy nabytek, o którym mówią kibice. W niedzielę klub ogłosił porozumieniem z Ajaksem w sprawie Lisandro Martineza. 24-latek podąża śladami swojego menedżera z Holandii i za niedługo powinien zostać oficjalnie zaprezentowany po sfinalizowaniu testów medycznych oraz utrzymaniu odpowiedniej wizy.

Andy Mitten zdradził kilka szczegółów na temat tego, jakiego zawodnika mogą się spodziewać kibice.

– Nie jest to najwyższy środkowy obrońca, ale Ajax naprawdę go potrzebował w zeszłym sezonie. Młodzi piłkarze uważnie się mu przyglądali. Jest twardy, nie boi się pojedynków, w zeszłym roku był jednym z najlepszych graczy Ajaksu. Jeśli menedżer uważa, że ten zawodnik wzmocni jego zespół, to dobry znak.

Zarówno Martinez, jak i Eriksen znają się już z Erikiem ten Hagiem. Wiedzą, w jaki sposób będzie on chciał grać i to z pewnością będzie kluczowe w nadchodzącym sezonie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze