manutd.com

Tyrell Malacia: rozmowy z Erikiem ten Hagiem przyczyniły się do mojego transferu do Man Utd

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Stacja Sky Sports postanowiła przeprowadzić krótki wywiad z letnim nabytkiem “Czerwonych Diabłów”, Tyrellem Malacią. Były gracz Feyenoordu przebywa aktualnie z pierwszym zespołem na międzynarodowym tournée i opowiedział, dlaczego w tym okienku zdecydował się wybrać Manchester United.

Holenderski defensor jest pierwszym wzmocnieniem Manchesteru United za kadencji Erika ten Haga. Wcześniej gracz reprezentował barwy Feyenoordu, a teraz rywalizuje z Tellesem oraz Shawem o miejsce w wyjściowym zespole. Dotychczas Malacia wystąpił we wszystkich towarzyskich starciach “Czerwonych Diabłów”.

Gracz w krótkim wywiadzie dla stacji telewizyjnej Sky Sports opowiedział o swoich początkach w Manchesterze United. Zawodnik nie ukrywał, że przed transferem kilkukrotnie rozmawiała z Ten Hagiem, co przyczyniło się do jego ostatecznego wyboru.

– Rozmawiałem z nim [Erikiem ten Hagiem] z 2-3 razy. Były to dyskusje o piłce, o mnie oraz o nim. Opowiedział mi, w jakiej roli mnie widzi. Była to dla mnie bardzo ważna sprawa i to ona się przyczyniła do tego, że zdecydowałem się dołączyć do Manchesteru United – mówił Tyrell Malacia.

W pierwszych meczach towarzyskich mogliśmy zauważyć, że Erik ten Hag zdecydował się nieco odmienić grę swojego zespołu na bokach obrony. Przykładem tego jest Tyrell Malacia, który ustawiony jest bliżej środka pola, kiedy Manchester United jest przy piłce.

– Właśnie tego ode mnie wymaga trener. W moim poprzednim klubie pod moim poprzednim szkoleniowcem grałem podobnie. Wdrożenie poprzez granie tym systemem jest dla mnie o wiele łatwiejsze – dodał Malacia.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze