Manchester United zremisował 2:2 w towarzyskim starciu z Aston Villą

Jakub Brzyski

Podopieczni Erika ten Haga w towarzyskim starciu z Aston Villą zremisowali 2:2. Teraz seniorska kadra Manchesteru United wróci do Europy, gdzie rozegra ostatnie dwa towarzyskie spotkania.

W pierwszych minutach meczu podopieczni Erika ten Haga stanęli przed świetną okazją na objęcie prowadzenia. Manchester United otrzymał rzut rożny z prawej strony boiska. Luke Shaw posłał idealne dośrodkowanie w okolice 7-metra. Pojedynek w powietrzu wygrał Harry Maguire, który od razu głową skierował futbolówkę w stronę bramki Martineza. Bramkarz Aston Villi obronił strzał, lecz nie należało to do najprostszych zadań.

Chwilę później reprezentant Polski Matty Cash był bliski pokonania bramkarza Manchesteru United. Zawodnik wbiegł z piłką w pole karne “Czerwonych Diabłów” i schodząc ze skrzydła, uderzył po dłuższym słupku bramki. Spóźniony defensor nie był w stanie zablokować uderzenia. Piłka minimalnie minęła słupek bramki i wyszła poza pole gry.

Pierwsze 10 minut meczu było niezwykle intensywne w wykonaniu piłkarzy obu ekip. Podopieczni Ten Haga starali się wielokrotnie odebrać piłkę rywalom na ich połowie w celu przeprowadzenia zabójczego kontrataku. Jedna z takich prób zakończyła się strzałem Jadona Sancho, lecz arbiter dopatrzył się faulu przy odbiorze piłki i cofnął grę.

Wynik meczu w 25. minucie otworzyli piłkarze Manchesteru United. Marcus Rashford wystawił piłkę obiegającemu Luke’owi Shawowi. Anglik oddał silny strzał w stronę bramki. Piłka zrykoszetowała w wyniku starcia z którymś z zawodników Aston Villi. Ostatecznie futbolówkę do pustej części bramki dobił Jadon Sancho.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy podopieczni Ten Haga ponownie stanęli przed szansą na zdobycie kolejnego gola. Bruno Fernandes wbiegł w pole karne z lewej strony i od razu zauważył nadbiegającego Jadona Sancho. Portugalczyk posłał silne niskie dośrodkowanie w stronę młodego skrzydłowego. Jednakże Sancho nie był w stanie opanować piłki ani dobrze jej uderzyć. Szturchniętą futbolówkę bez większych problemów zatrzymał Martinez.

W 42. minucie Matty Cash zdobywa gola samobójczego. Po spokojnej wymianie piłki na własnej połowie Fred posłał długie podanie, którym minął defensorów Aston Villi. Wyścig o piłkę wygrał Sancho, który zdecydował się podać lobem do Marcusa Rashforda. Piłka ponownie minęła górą blok defensywny rywali Manchesteru United. Rashford zdecydował się oddać strzał z woleja, lecz trafił piłką bezpośrednio w reprezentanta Polski. Piłka zrykoszetowała i wpadła do pustej części bramki.

Podopieczni Ten Haga zeszli do szatni prowadząc 2:0. Aktualnie nad stadionem w Perth ponownie przechodzi burza, która skutkuje bardzo obfitymi opadami deszczu. Tzw. ściana deszczu towarzysząca burzy nie tylko ogranicza możliwości motoryczne piłkarzy ze względu na taflę wody na boisku, ale również ogranicza widoczność.

Pierwszą bramkę po przerwie zdobyli podopieczni Gerrarda. Po nie udanej akcji ofensywnej Manchester United stracił piłkę pod polem karnym rywali. “The Villans” od razu przeszli do kontrataku, który okazał się zabójczy. Piłkę pod polem karnym “Czerwonych Diabłów” otrzymał Bailey, który dopiero co pojawił się na boisku. Jamajczyk wbiegł w pole karne i uderzy po dłuższym słupku. Victor Lindelof był spóźniony i nie był w stanie zablokować uderzenia. Ostatecznie futbolówką minęła De Geę i wpadła do siatki.

Po chwili Bailey ponownie zagroził bramce Davida de Gea. Jamajczyk z piłką przy nodze zwodem minął hiszpańskiego bramkarza. Skrzydłowy z ostrego konta zdecydował się oddać strzał na pustą bramkę. Jednak w ostatnim momencie piłkę wślizgiem na aut wybił kapitan Harry Maguire.

W 66. minucie Erik ten Hag postanawia dokonać 10 zmian w szeregach swojego zespołu. W bramce pozostaje tylko De Gea, a reszta wyjściowej jedenastki opuściła boisko. W ich miejsce pojawili się Wan-Bissaka, Bailly, Varane, Malacia, Telles, Garner, Chong, Elanga, Iqbal oraz Hannibal.

Bramka rozstrzygająca o wyniku meczu padła kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu. Gracze Aston Villi otrzymali rzut rożny z prawej strony boiska. Po zamieszaniu w polu karnym piłkę głową w siatce umieścił Chambers.

Manchester United – Aston Villa 2:2

Sancho (25′), Cash (S)(42′) – Bailey (50′), Chambers (92′)

Manchester United: De Gea – Dalot (66′ Wan-Bissaka), Maguire (66′ Bailly), Lindelof (66′ Varane), Shaw (66′ Malacia)- Van de Beek (66′ Iqbal), Fred (66′ Garner) – Sancho (66′ Hannibal), Fernandes (66′ Telles), Rashford (66′ Chong)- Martial (66′ Elanga)