fcbarcelona.com

Jaka przyszłość czeka Frenkiego de Jonga? Czas działa na niekorzyść wszystkich stron

, Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Joan Laporta, prezydent FC Barcelony, przyznał, że przyszłość Frenkiego de Jonga to na ten moment jedna wielka niewiadoma. Podczas gdy reprezentant Holandii w dalszym ciągu nie chce opuszczać Katalonii, klub może być zmuszony do sprzedaży 25-latka.

Nazwisko De Jonga znalazło się na szczycie listy życzeń Erika ten Haga, nowego menedżera Manchesteru United. Co więcej, kluby już dwa tygodnie temu miały osiągnąć porozumienie w sprawie kwoty odstępnego, wynoszącej 55 miliony euro. Od tamtej pory jednak sprawa transferu stanęła w miejscu, piłkarz wybrał się na tournee przedsezonowe po Stanach Zjednoczonych, a do tego na jaw wyszły zaległości finansowe, jakie “Katalończycy” mają względem 25-letniego pomocnika.

Nie jest tajemnicą, że FC Barcelona potrzebuje możliwie najszybszego przypływu gotówki z rynku transferowego. Do startu nowego sezonu pozostały dwa tygodnie, a klub w dalszym ciągu nie może zarejestrować nowych nabytków, w tym tego najgłośniejszego, czyli Roberta Lewandowskiego.

Kapitan reprezentacji Polski zanotował debiut w towarzyskim meczu z Realem Madryt, wygranym 1:0 po przepięknym trafieniu Raphinii. Polak wyszedł w pierwszym składzie, w koszulce z numerem… 12. “Dziewiątkę” w dalszym ciągu nosi Memphis Depay, na którego “Barca” także szuka chętnych.

W przerwie Lewandowski opuścił prac gry, a na nim zameldował się Frenkie de Jong, obejmując rolę… środkowego obrońcy. Sytuacja Holendra staje się coraz bardziej zagmatwana, czas działa na niekorzyść wszystkich stron i choć Barcelona coraz chętniej doprowadziłaby do finalizacji transferu, wydaje się, że do tego jeszcze daleka droga.

– Frenkie de Jong to nasz piłkarz, naprawdę go lubimy – mówił w wywiadzie dla ESPN prezydent Joan Laporta tuż po rozgrywanym w Las Vegas, towarzyskim “El Clasico”. – Otrzymaliśmy kilka ofert za Frenkiego, ale na razie wstrzymaliśmy się z ich akceptacją. Zamierzamy z nim porozmawiać i dowiedzieć się, czego naprawdę chce. Niektóre aspekty jego sytuacji muszą zostać wyjaśnione.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze