fcbarcelona.com

The Athletic: Barcelona nie może zgłosić nowych nabytków bez sprzedaży Frenkiego de Jonga

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Portal The Athletic donosi, że Barcelona ostatecznie będzie zmuszona do sprzedaży Frenkiego de Jonga pomimo ostatnich wypowiedzi działaczy hiszpańskiego klubu. Dodatkowo piłkarze “Dumy Katalonii” nie mają być pewni planu dyrektorów Barcelony.

Od kilkunastu tygodni trwa saga transferowa związana z przejściem Frenkiego de Jonga do Manchesteru United. Erik ten Hag ma naciskać na transfer pomocnika, gdyż widzi go jako niezbędny element jego taktyki. Holenderski szkoleniowiec miał nawet kontaktować się z zawodnikiem, aby przekonać go do przenosin.

Kluby w ostatnich tygodniach miały ustalić kwotę transakcji oraz potencjalne bonusy. Po tym “Czerwone Diabły” miały przejść do rozmów z obozem zawodnika, lecz od tego momentu nie pojawiły się żadne nowe wieści w tej sprawie.

Według The Athletic Barcelona nadal skupiona jest na sprzedaży holenderskiego pomocnika pomimo wypowiedzi Laporty oraz Alemany’ego. Klub musi sprzedać De Jonga, aby zarejestrować w rozgrywkach La Ligi Roberta Lewandowskiego oraz Raphinię.

– Patrząc z perspektywy zawodnika Barcelony, przejście do Manchesteru United aktualnie nie jest atrakcyjne. Tego faktu nie zmieniłaby nawet zmiana podejścia klubu, która poskutkowałoby zaakceptowaniem wszystkich żądań finansowych zawodnika – napisał Dermot Corrigan z The Athletic.

Frenkie de Jong wielokrotnie twierdził, że gra w barwach “Dumy Katalonii” jest jego marzeniem. Dla wielu holenderskich zawodników ten klub jest największym możliwym osiągnięciem w karierze, więc nic dziwnego, że De Jong ciągle podkreśla to. Jednakże piłkarze Barcelony nie mają być pewni aktualnych planów dyrektorów klubu.

De Jong nie miał mieć jakiś specjalnych relacji z Erikiem ten Hagiem, grając w Ajaxie. Źródło The Athletic podkreśla, że zawodnik aktualnie nie przejmuje się plotkami transferowymi i jest wystarczająco silny psychicznie, aby wytrzymać nawałnice doniesień medialnych oraz wrócić do normalnej gry po zamknięciu okna.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze