manutd.com

The Athletic: jeden z piłkarzy padł ofiarą dyscypliny Ten Haga

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Złamanie zasad wprowadzonych przez Erika ten Haga będzie surowo karane.  Jeden z piłkarzy przekonał się o tym podczas obozu przygotowawczego – informują Laurie Whitwell i Andy Mitten z serwisu The Athletic.

Tuż przed podróżą do Bangkoku Erik ten Hag ustalił pięć żelaznych zasad, które nie mogą być łamane w ośrodku treningowym. Jedna z nich dotyczy spóźnień na spotkania drużynowe i trening. Zawodnik, który pozwoli sobie na naruszenie reguły, zostanie odsunięty od składu. To właśnie ta zasada została złamana podczas obozu przygotowawczego przez jednego z piłkarzy.

Powołując  się na tekst Andy’ego Mittena i Lauriego Whitwella na łamach The Athletic, jeden z graczy spóźnił się dwukrotnie na spotkania drużynowe. Erik ten Hag planował wystawić tego zawodnika w wyjściowej jedenastce, ale ostatecznie posadził go na ławce rezerwowych, wymierzając w ten sposób karę. Dał tym samym do zrozumienia, jak ważna jest dla niego punktualność.

Bardziej doświadczeni piłkarze chwalą serię zmian wprowadzonych przez holenderskiego szkoleniowca i są zadowoleni, że za kulisami panuje ściśle określona dyscyplina.

– Nie możemy się spóźniać. To nasza praca. Nie możemy spóźniać się na treningi i spotkania. Tak wygląda życie. Musisz być profesjonalistą i zawsze być na czas – mówił David de Gea.

Podobne spostrzeżenia miał również Bruno Fernandes.

– Wprowadza dyscyplinę, ale daje również piłkarzom wolną rękę w podejmowaniu decyzji na boisku. Ma jednak zasady, których musimy przestrzegać. Chce, żebyśmy byli odpowiedzialni. Musimy podążać za menedżerem i tym, czego wymaga. Wszyscy jesteśmy po tej samej stronie. To właśnie to sprawia, że drużyna odnosi sukces.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze