ManUtd.com

Christian Eriksen: przed incydentem na Euro nie planowałem powrotu do Anglii

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

W życiu Christiana Eriksena bardzo dużo się zmieniło przez ostatni rok. Najpierw podczas Euro 2020 miał ataku serca, a następnie przez swój kardiowerter-defibrylator serca musiał wyjechać z Włoch. Jego powrót do Anglii okazał się sukcesem i od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Manchesteru United.

Eriksen przyznaje, że nie planował wrócić do Premier League, lecz okoliczności go do tego zmusiły. Z kolei wybór Manchesteru United może nie był oczywisty, lecz ostatecznie to rozmowa z Erikiem ten Hagiem przekonała go do transferu na Old Trafford.

– Gdy planowałem moją ścieżkę kariery przed incydentem na Euro, to wcale nie było tam powrotu do Wielkiej Brytanii. Myślałem, że moja szansa na grę w Manchesterze United już przepadła. Wtedy grałem w Tottenhamie, a potem zdecydowałem się na przejście do Włoch. Nie spodziewałem się, że będę teraz tu, gdzie jestem. Jednak jestem szczęśliwy, że tak się to wszystko potoczyło – stwierdził Eriksen dla klubowych mediów.

– Rozmowa z Erikiem ten Hagiem była bardzo ważna w kontekście mojego transferu. Chciałem tu przyjechać, aby grać w piłkę nożną, a nie tylko dla logo. Chcę przede wszystkim uprawiać ten sport.

– Oczywiście rozmowa z menedżerem i wysłuchanie jego pomysłów była świetna. Użył idealnych słów, które przekonały mnie, żeby podjąć decyzję i przyjechać do Manchesteru. Konwersacja z nim pomogła mi zwizualizować siebie, grającego dla tego klubu. Myślę, że mój styl gry pasuje do pomysłu Erika ten Haga. Mam nadzieję, że dzięki temu będzie między nami dobre połączenie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze