Man Utd w sparingu za zamkniętymi drzwiami wygrał 4:1 z Wrexhamem

Jakub Brzyski

Podopieczni Erika ten Haga rozegrali towarzyskie spotkanie za zamkniętymi drzwiami z klubem National League Wrexhamem. W meczu zadebiutowali Lisandro Martinez oraz Christian Eriksen. Duńczyk zdobył bramkę w pierwszej połowie.

Spotkanie rozpoczęło się o 15:00 w Carrington, lecz fani nie mogli śledzić poczynań swoich ulubieńców. Tym razem rywalem podopiecznych Ten Haga był jeden z klubów National League, Wrexham. Była to idealna okazja, aby wystawić niektórych zawodników seniorskiego zespołu, którzy potrzebują nieco minut na boisku przed startem sezonu.

W tym meczu zagrali niedawno ogłoszeni Christian Eriksen oraz Lisandro Martinez. Duńczyk w pierwszym meczu w czerwonej koszulce zdobył gola i otworzył wynik spotkania jeszcze w pierwszej połowie. Była to jedyna bramka „Czerwonych Diabłów” do przerwy.

Jednak podopiecznym Ten Haga nie udało się dowieźć korzystnego rezultatu do końca tej części spotkania. Przed gwizdkiem do szatni bramkę wyrównującą zdobył defensor Wrexhamu Aaron Hayden.

W drugiej połowie starcia lepsi okazali się piłkarze Manchesteru United. Zespół prowadzony przez Erika ten Haga w tej części meczu zdobył trzy bramki i ostatecznie wygrał z zespołem z National League 4:1. Do siatki Wrexhamu trafiali Alejandro Garnacho, Amad oraz Alex Telles.

Warto podkreślić, że w spotkaniu nie zagrali Bruno Fernandes, Marcus Rashford oraz Harry Maguire, którzy tylko przyglądali się poczynaniom kolegów z zespołu. Mecz z „trybun” oglądał również Cristiano Ronaldo, który łączony jest z odejściem z Manchesteru United.