manutd.com

Oficjalnie: Lisandro Martinez graczem Manchesteru United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United za pomocą oficjalnych kanałów poinformował o sfinalizowaniu przenosin Lisandro Martineza z Ajaxu. Argentyński defensor podpisał z “Czerwonymi Diabłami” kontrakt do czerwca 2027 roku z opcją przedłużenia o rok.

Zawodnik w seniorskiej karierze rozegrał już 177 spotkań oraz jest regularnym członkiem reprezentacji Argentyny. Dodatkowo Martinez pochwalić się może wygraną w Copa America 2021 oraz dwukrotnym triumfem w lidze holenderskiej.

Lisandro Martinez: – Możliwość dołączenia do takiego klubu jest nie lada przywilejem. Bardzo ciężko pracowałem, aby dotrzeć w to miejsce. Teraz jestem tutaj i zamierzam nadal ciężko pracować.

– Miałem wystarczająco wiele szczęścia, ponieważ mogłem być częścią zespołów, które coś wygrywały. Właśnie to chcę kontynuować w Manchesterze United. Przed nami dużo pracy, lecz wierzę, że z tym menedżerem, tymi trenerami oraz moimi nowymi kolegami z szatni jesteśmy w stanie tego dokonać.

– Chciałbym podziękować Ajaxowi oraz tamtejszym fanom za wsparcie, jakiego mi udzielili. Na pewno są to niesamowite wspomnienia, lecz czuję, że nadszedł czas, abym sprawdził siebie w nowym środowisku. Jestem w klubie, który idealnie się do tego nadaje.

Dyrektor sportowy, John Murtough: – Lisandro jest wyróżniającym się zawodnikiem, który jest w stanie wnieść wiele jakości oraz doświadczenia do zespołu Erika [ten Haga]. Cieszymy się, że zdecydował się wybrać Manchester United. Nie możemy się już doczekać jego dalszego rozwoju oraz wpływu w grę zespołu, który chce odnieść sukces.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze