manutd.com

Lisandro Martinez: dzięki Ten Hagowi lepiej rozumiem to, co dzieje się na murawie

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Lisandro Martinez w rozmowie z klubowymi mediami wyznał, że Erik ten Hag miał ogromny wpływ na jego decyzję dotyczącą przenosin na Old Trafford.

Argentyński gracz niedawno sfinalizował swoją przeprowadzkę z Ajaksu. Obrońca nie mógł oprzeć się renomie Manchesteru United, ale również namowom Erika ten Haga, który był jednym z największych katalizatorów jego decyzji. Obaj panowie współpracowali ze sobą na Amsterdam Arena przez trzy lata.

– Spędziliśmy trzy lata w Ajaksie i znam jego styl gry. To właśnie przy nim najbardziej się rozwinąłem. Teraz jest szkoleniowcem Manchesteru United, więc pojawiła się okazja ponownej współpracy. Z pewnością jest bardzo ważną osobą w mojej karierze.

– Ma bardzo intensywne podejście do zawodników. Jego zespoły grają ładny futbol. Prezentuje zwycięską mentalność. To najważniejsze w piłce nożnej.

– Każdy piłkarz potrzebuje jasnego przekazu. Myślę, że Ten Hag jest bardzo bezpośredni. Sprawia, że uczysz się każdego dnia. Dzięki niemu możesz w pełni zrozumieć pojęcie taktyki i wszystkiego innego.

– W jaki sposób pomógł mi w rozwoju? Dzięki niemu lepiej rozumiem to, co dzieje się na murawie. Pomógł mi w podejmowaniu lepszych decyzji. Jest bardzo szczegółowy.

– Rozegrałem dla Ajaksu 120 meczów i z pewnością wiele się nauczyłem. Kiedy tam trafiłem, miałem 21 lat. Teraz mam 24. Więc tak, sporo się nauczyłem. Czuję, że mam większe doświadczenie.

– Lubię pomagać kolegom z drużyny, chcę, byśmy osiągali jak najlepsze wyniki. Jeżeli wszyscy będą odpowiednio przygotowani i dobrzy, to będziemy wygrywać, czyż nie? Jeżeli każdy z jedenastu piłkarzy na boisku będzie w dobrej formie, to będziemy mogli sobie pomagać.

– Jestem naprawdę agresywnym graczem. Kocham wygrywać, wiecie? Uprawiam ten sport dla zwyciężania. Jestem też dobrym przyjacielem – podsumował Martinez.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze